Як не загубитись у новому місті?

Для самостійних мандрівників-початківців одне з важливих питань – як не загубитись у іншому місті? І якщо з ситуаціями,коли треба оглянути лише туристичні місця,проблеми виникають ну дуже рідко,але бувають випадки, коли треба дістатись з одного кінця місця до іншого і з цим можуть виникнути певні труднощі. Що ж,у нас є декілька порад для Вас,ми самі використовуємо їх і,надіємось,вони будуть корисні і іншим. Enjoy!

Ніколи не соромтесь запитати інших людей.

Найбільш проста та банальна порада,але у той час ж і найбільш корисна! Карти,навігатори і т.д – це все класно,але ніщо не замінить поради людей,які не один рік живуть і місті. Не впевнені,що йдете у вірному напрямку? Перепитайте! Не знаєте, де зупинка потрібного Вам автобусу? Запитайте у інших! Все банально просто,в кожній подорожі ми запитуємо десятки людей,подекуди,це просто смішні запитання,але завдяки цьому жодного разу ще не було ситуацій,коли ми “губились” у чужому місті.

Безкоштовні туристичні карти.

Практично у кожному місті, яке відвідують туристи,Ви можете найти таку карту. Частіше за все – на вокзалах чи у центрі міста в інфо-центрі. Не соромтесь просто сказати “Do You Have Free Map?” , “Can I Take?”

Звісно,можна купити туристичну карту за пару євро у будь-якому сувенірному магазині,але коли стоїть вибір між картою,яку у той же час можна взяти безкоштовно, чи морозивом/кавою/магнітиком,що виберете Ви ?:)

Офлайн карти на Ваших смартфонах.

Як писали вище,будемо ділитись з тими порадами,які використовуємо особисто. Тому поділимось тим додатком,який встановлений на наших смартфонах. Зразу пишемо – це не реклама і яким додатком користуватись це Ваш вибір.

MAPS.ME – картографічний додаток для операційних систем IOS, Android і BlackBerry. Додаток являє собою офлайн-карти для мобільних пристроїв на основі даних OpenStreetMap.

 

Існує 2 версії додатка – MAPS.ME Lite з обмеженою функціональністю (безкоштовна) і MAPS.ME (платна версія).

Функції, доступні в MAPS.ME Lite:

– Можливість завантажувати необмежену кількість карт
– Робота в режимі офлайн
– Можливість визначати місце розташування користувача за допомогою GPS

В MAPS.ME додатково доступні наступні функції:

–   Офлайн пошук об’єктів на карті (за назвою об’єкта, його адресою, за категоріями і координатам)
–     Додавання об’єктів в закладки
–    Режим фіксації положення
–   Можливість ділитися місцеположенням і закладками з іншими іпользователямі
–   Імпорт закладок і треків в форматі KML

У додатку використовується спосіб стиснення даних, розроблений інженерами MAPS.ME, який забезпечує швидку роботу і невелика вага карт.

Особисто ми користуємось платною версію. Перед кожною подорожжю ми шукаємо координати всіх цікавих місць для нас,позначаємо їх на карті і під час подорожі просто,без проблем,ходимо від прапорця до прапорця J

Програма не займає багато пам’яті,просто завантажуйте заздалегідь мапу тої країни,куди Ви збираєтесь і все J

Крім цього,на карті показані найближчі магазини,аптеки,зупинки транспорту і т.д – ну дуже корисно!

Завантажити з офіційного сайту – КЛІК.

Корисні онлайн сервіси.

Часто, найти free wi-fi буває складну вато, але сервіси,про які піде мова нижче чудові, обов’язково додавайте у закладки!

http://jakdojade.pl – Cервіс для тих,хто подорожує чи збирається подорожувати по Польщі! Все елементарно – заходите на сайт,вибираєте місто,визначаєте точку А і точку Б,все – сайт автоматично напише Вам як доїхати,яким транспортом,де робити пересадки і,навіть,розрахує все з точністю до хвилини!

http://www.dpp.cz/en/ – Аналогічний сервіс , лише різниця у тому,що діє для Праги.

http://hitchwiki.org/maps/ – Підійде не лише початківцям,а й досвіченим туристам (переважно автостопером),хто раніше не чув про це. Карта,на якій автостопери діляться зі всіма точками,де їх “підібрали” колись. Скільки часу чекали авто,який потік і т.д. Саме відвідування цього сайту допомогло нам зекономити 22 Євро у Нідерландах 😉

http://www.rome2rio.com – Розраховує відстань між містами,приблизну ціну різних видів транспорту. Для тих,хто загубився не у місті,а “загубився” у країні чи на материку 😉

От і все – декілька невеличких порад,які допоможуть Вам у новому місті 😉 Маєте свої “особисті секрет”? Поділіться з іншими у коментарях!


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: