Як не розчаруватись в Празі?

Ця стаття повністю суперечить нашим попереднім, адже це перший текст в якому буде описано не захопленість, не прекрасність, не чудовість.
Тисячі людей захоплені Прагою, хтось бачить її містичною, хтось казковою, багато хто відвідує Прагу 3 рази на рік і йому того замало, мені за 2 дні  не вдалось полюбити це місто.
Поїздка в Прагу була запланована на Новий Рік. Вибір дати, напевно, було нашою найбільшою помилкою. Я б нікому не радила почати знайомство з Прагою саме в цей період. Чому? А тому, що Прага буде здаватись вам не чеським містом, а українсько-білорусько-російським. Куди не глянеш, почуєш знайому тобі мову, впізнаєш своїх людей по одягу та поведінці, зайдеш в супермаркет і побачиш, як з полиць згрібають хліб, а замість горілки беруть в обидві руки по 10 пляшок дешевого чеського пива. Особливо комфортно в Чехії почувають себе російські туристи. Таке враження, що більша половина з них не розуміють англійську, і не зможуть теоретично зрозуміти чеську, тому для них все, що вважається туристично привабливим перекладено на рідну мову.
В будь-якій подорожі, в мене в пріоритеті пізнати місцевих жителів, відвідати місце де вони тусуються, спробувати національну кухню… Після тріпу в мене ніколи не виникає бажання похвалитись своїми фотографіями на фоні Ейфелевої вежі, чи викласти сотні фотографій з Чилі, натомість я, залюбки розкажу про своїх неординарних каучсерферів, про те як хтось з них приготував для нас тости з авокадо і крабове фондю. На жаль, в поїздці до Праги я  так і не зрозуміла, що за люди ті чехи. Скоріш за все 2 дня це мало, але ми остаточно переконались в тому, щоб пізнати країну потрібно обовʼязково побалакати з місцевими.

Так,ми встигли побачити все,що планували. На жаль,2 дні було мало, щоб відвідати Кутну Гору, тому у нас є привід повернутись 😉 Все,що ми бачили – було неймовірно прекрасне ( нижче можете переглянути фото), але дух міста ми так і не відчули, а це головна причина, по якій ми подорожуємо.
Почали з чисто суб’єктивної думки, продовжимо корисним. Думаю, багатьох цікавлять способи, як дістатись до Праги.
Звичайно, найшвидший спосіб добратися до Праги – літаком. Ще минулого року чеськими авіалініями з Києва до Праги і назад можна було злітати за 2000 грн.
Другий варіант поїздом. Потрібний нам потяг – R 443/442 “Šírava” Гуменне – Прага (проходить через Михайлівці, що зовсім близько до Ужгорода, з Михайлівців відходить о 20:22, приходить до Праги о 7:33) – один з тих, на котрі діє спецпропозиція SparNight ZSSK – ČD за котрою купивши квиток завчасно – його можна купити набагато дешевше, ніж за регулярним тарифом
Останній варіант найважчий, яким користувались ми, проходить через Польщу. Львів -Шегині(електричка/автобус), Шегині(укр.) – Медика(пол.)(перетинаємо піший кордон), Медика – Перемишль(маршрутка), Перемишль – Жешув(електричка), Жешув – Варшава – Прага(автобус Polskibus). Аналогічне повернення назад. Купили білети завчасно, тому вдалось значно зекономити.

Транспорт.
Все найцікавіше в Празі можна (і потрібно) обійти пішки. В історичному центрі пам’ятки зустрічаються через кожні два метри.Метро і трамваї – транспорт туриста.
Схеми маршрутів трамваїв розміщені на кожній зупинці. Купити проїзний квиток можна в автоматі на вулиці, іноді в газетному кіоску. Водій квитки не продає. У метро турнікетів немає. Квитки розрізняються за тривалості поїздки і правом переходу. Купити їх можна, як в метро, так і в будь-якому магазинчику або тютюновій лавці. Після того, як ви придбали квиток, потрібно його пробити в одному з жовтих автоматів, які стоять при вході в метро. Ми купили лише один раз білетик вартістю 1 євро, далі катались зайцем. До речі, чеських контролерів не можливо впізнати, так як відповідної форми у них немає. Візьміть на замітку те, що контроль в Празі можливий і вночі.

Де смачно і недорого поїсти?

Як говорять багато інтернет-ресурсів – практично усюди поза центром Праги. На рахунок смачно чи ні не можемо сказати в загальному,але ціни поза центром міста адекватні навіть для економних туристів 🙂

Культовими місцями вважаються :  Найдавніша пивоварня (1499р) – U Fleku, в якій варять 13% темне карамельне пиво, а найщільніше в світі пиво (33%) варять у пивній U medvidku. Також усюди радять відвідати Kozlovna,U Havrana та U Ferdinanda. Ми вирішили відвідати останній заклад – знаходиться дуже близько від центру міста,приємна атмосфера,а за близько 300 крон нам дали смачнюще Pečené vepřové koleno. Правда,якщо Ви не любите жирні страви,то краще замовити щось інше 😉

 

Де обміняти валюту?

В Празі досить поширений розвод у вигляді привабливого курсу на табло та прихований комісій під час проведення операцій. Зараз на кожному другому обміннику пише “No comission ” і т.д ,але ми вирішили піти у провірене місце багатьма самостійними туристів з СНД – до арабських обмінників, які знаходяться на вулиці Panska (близько від центру міста) , на обмінниках так і пише Арабский обменник 🙂

Курс Євро-Крона був там вигідніший,чим курс Євро-Крона при виведенні грошей з валютної карти Приватбанка через банкомат.

 

Що ще можна зробити в Празі взимку?

1. Послухати концерт органної музики в соборі (квитки можна купити за кілька годин при вході, наприклад Собор Святого Миколая, базиліка Св. Георгія, собор Св. Іллі).
2. Піднятися на оглядовий майданчик празької Ейфелевої вежі (Petřínské sady, Malá Strana). Вежа знаходиться на пагорбі Петршин, до якого найпростіше дістатися на фунікулері.
3. Побачити Карлів міст з незвичного ракурсу на найстарішій набережній Праги – Бедржиха Сметани.

4. Спробувати всілякі чеські смакоту.
5. Примусити себе встати рано і подивитися на безлюдний Карлів міст.
6. Якщо ви приїхали на Різдво, то пройдіться по новорічних ярмарках, відкриваються вони вже в останніх числах листопада, а закінчуються до 1-2 січня. Розташовуються майже на всіх площах міста: Староміська площа, Вацлавська, Площа Республіки, Площа Миру, тилові площа, Майдан Палацкого, Площа Іржі з Подебрад.
7. Сходити в театр маріонеток. Національний театр маріонеток знаходиться в районі станції метро Staromestska. Початок вистав о 20:00.
8. Погодуйте лебедів біля річки (вони нахабні й дуже товариські).
9. Знайти танцюючий будинок.
10. Подивитися на сучасне мистецтво Праги: пам’ятник підлабузництву, стіна Джона Леннона, марширують пінгвіни і багато іншого. Підбірка незвичайних місць: http://iloveprg.ru/tag/neobychnye-pamyatniki-pragi/
11. Пройтися по самій вузькій вуличці (ширина всього 70 см.)

 

Побільше дивіться по сторонам, заходьте в підворіття, йдіть подалі від туристичних місць, тільки так Прага відкриється у всій красі.

 


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: