Як економити на оплаті послуг та товару за кордоном?

Недавно ми писали про останній крок перед мандрівкою пакування рюкзака. Але куди серйозніше потрібно віднестись до питання грошей,особливо у теперішній час,коли курс гривні до інших валют просто божевільний.

Отже,почнемо по порядку.

Ми,українці,привикли,як тільки ми їдемо кудись – біжимо в банк чи обмінник і купуємо необхідну нам валюту? Але чи логічно та раціонально це? В більшості випадків ні.

В більшості розвинених європейських держав майже всі операції,починаючи від купівлі квитка на громадський транспорт і закінчуючи розрахунком в простих магазинах, можна провести за допомогою банківської картки. Це для нас купівля квитка на травмай/троллейбус в терміналах біля зупинок – новинка,а в тій же сусідній нам Польщі Ви можете придбати квиток навіть всередині самого транспорту і використати банківську карту!

Мало того,що зручніше носити з собою одну картку,чим гаманець,забитий банкнотами,так ще й курс буде кращим! При оплаті з банківської карти Ви розраховуєтесь не по курсу Вашого банку,а по курсу VISA/Mastercard. Для прикладу ,на момент написання статті курс продажу гривня/євро по курсу Приватбанку становить 19.3 грн за Євро,курс VISA 17,4. А так як не завжди можливо купити валюту у банків,а лише у обмінників,у яких курс ще вищий,то вибір,зрозуміло ж,на користь картки.

ВАЖЛИВО: Цей курс діє лише при оплаті картою,при виведенні коштів з банкоматів Ви можете зустрітись з шаленою комісією чи зовсім іншим кусом,тому радимо заздалегідь уточнити цей нюанс у Вашого банку. Особисто ми користуємось Gold-карткою від Приватбанку в Євро і при виведенні коштів знімає 2% комісії. До цього користувались картками від Unicredit та Альфа-Банку і комісія була куди вище,на жаль,точних цифр не знаємо,але після декількох виводів коштів через банкомат ми замітили,що комісія там обурлива.

Зауважте,що все таки повністю від готівки відмовитись не можна ,так як оплатити картою на ринках,купівлі “з рук в руки”,деяких фаст-фудах і тому подібних закладах не вийде,тому ми радимо мати гроші на картці та готівкою в співвідношенні 85/15%. Що вигідніше – купити готівку в Україні заздалегідь чи зняти за кордоном з банківської карти – залежить від комісій Вашого банку.

Немає банківської карточки? Зараз її отримати в будь-якому банку без жодних проблем! Приходимо в банк, оформляємо замовлення і очікуємо виготовлення,а в деяких банках (наприклад,Приватбанк) зразу ж її і отримаємо. Вартість картки становить не більше 30 грн,якщо брати найпростішу карту.

ВАЖЛИВО : В європейських країнах всі давно перейшли на картки з чіпом і можуть не приймати прості карти (як термінали для покупки квитків на гром. транспорт у Варшаві),тому радимо робити чіповану карту. На жаль,у нас не кожен банк може видати таку картку,а якщо і видасть,то скоріше всього це буде картка Gold-статусу, яка коштуватиме не 30 грн,а 200-400 грн,або,як у Приватбанку щомісячна оплата за користування картою у розмірі 20 грн.

Проте,незважаючи на те,що прийдеться заплатити за карту ,ви у будь-якому відіб’єте цю сумму. Окрема порада для тих,хто заробляє кошти в іноземній валюті – відкривайте не гривневу карту,а карту в Євро. Тоді не треба буде орієнтуватись на курс валют,що ми і робимо.

Звісно,ці поради індивідуальні і ,можливо,не кожен сприйме її,але якщо ви збираєтесь регулярно подорожувати ,то банківська карта буде вам одним з найкращих друзів 🙂

Ми не займаємося рекламою банків,тому радити якийсь банк не будемо,але при виборі банку для виготовлення банку врахуйте які комісії на вивід коштів з банкомату за кордоном у них,надійність банком загалом,можливість виготовлення карти з чіпом та її вартість.

І,головне,перед тим,як їхати за кордон не забудьте зателефонувати в call-центр Вашого банку та попередити працівників банку,що Ви будете використовувати карту у тих країнах,куди ви їдете та вказати термін поїздки,а то у більшості банків стоїть обмеження на використання їхніх карток за кордоном і потрібно його знімати,попередньо попередивши ваш банк.

 

Всім гарних поїздок!


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: