Як потрапити на волонтерство від AIESEC?

Короткий гайд як взяти участь у волонтерстві від організації AIESEC.

Світлана Моренець, автор Телеграм Каналу Svit🌎More написала для нас корисний гайд по волонтерстві в Чехії, яке було організовано через AIESEC, далі пряма мова.


AIESEC – молодіжна організація, що влаштовує міжнародні програми майже в усьому світі. Стати волонтером може кожен віком від 18 до 30 років із базовими знаннями англійської. На власному досвіді розповідаю всі інсайди, як успішно пройти співбесіду та поїхати на волонтерство в іншу країну.

Із чого почати?

Зареєструйся на сайті AIESEC, вказавши своє місце навчання, вік та контакти. Готуйся до того, що тобі можуть зателефонувати в найближчі дні з пропозиціями різноманітних проектів, для яких потрібні волонтери. Не втрачай можливості: сміливо розпитуй усе, що тебе цікавить.

Знайди проект свої мрії. По-перше, обери країну для волонтерства, щоб звузити коло пошуків. Пам’ятай: квитки вперед і назад оплачувати тобі. Якщо мрієш про Мексику й маєш достатньо фінансів на дорогу, – сміливо обирай її. Якщо ж бюджет обмежений – зверни увагу на країни, які найближче. Хоча, іноді можна вихопити дешеві квитки до Португалії, Норвегії чи, наприклад, Фінляндії, якщо придбати їх заздалегідь.

Візу, якщо потрібна, оплачуєш ти, але організація бере на себе тяганину з документами.

При виборі проекту уважно читай опис: чим саме ти будеш займатися, що за місія та які умови. Зазвичай AIESEC бере на себе оплату житла, але іноді й забезпечує харчуванням. Середня тривалість волонтерства – 6 тижнів.

Як тільки визначишся з проектом, натискай «Подати заявку». Упродовж дня чекай листа на пошті з пропозицією онлайн-співбесіди. Її можна пройти впродовж трьох днів після подачі заявки.


Як успішно пройти співбесіду?

Заздалегідь продумай відповіді на стандартні питання, які тобі можуть поставати. Завчати їх не потрібно, але проговорити кілька разів варто. Особливо, якщо твоя англійська не ідеальна.


Що можуть запитати:

 1. Хто ти, де навчаєшся та чим займаєшся?

 2. Яка твоя мотивація стати волонтером від AIESEC?

 3. Що ти знаєш про AIESEC?

 4. Чи брав/брала учать у соціальних проектах, волонтерствах? Якщо так, то яких? (бажано такий досвід мати, це суттєво збільшить шанси пройти співбесіду успішно)

 5. Які твої хобі?

 6. Чи вмієш грати на музичних інструментах/співати? (можуть навіть попросити заспівати)

 7. Чи був досвід роботи з дітьми?

 8. Які твої позитивні та негативні риси характеру? (як справляєшся з негативними?)

 9. Як ти вирішуєш конфлікти?

 10. Що ти будеш робити, якщо… (тестова ситуація якогось конфлікту – треба розповісти шляхи вирішення).


Співбесіда пройдена. Що далі?

Упродовж трьох днів після розмови в Skype тобі мають написати про результати. Якщо все добре – вітаю, зовсім скоро твоє волонтерство розпочнеться.


Твої завдання:

 • оплатити 3000 гривень для AIESEC за організацію;

 • купити квитки;

 • зробити страховку;

 • відкрити візу (якщо потрібна);

 • попросити зробити тобі лист-запрошення на волонтерство (щоб відпустили з твого університету та для простішого перетину кордону);

 • підготуватися до програми (можуть дати завдання зробити презентацію про свою країну);

 • зібрати речі та взяти з собою хороший настрій.

Як проходить волонтерство? Коротко про головне

Я була волонтером у Чехії – викладала англійську в школах, розповідала про Україну, робила презентації про нашу культуру, традиції, туристичні місця та політичну ситуацію. Ми з учнями та волонтерами стали хорошими друзями, з деякими й досі підтримуємо зв’язок.

Кожен тиждень я змінювала школу. Схема була така: тиждень у Празі (жила в хостелі разом з іншими волонтерами) – тиждень у невеличкому містечку Чехії (жила в приймаючій сім’ї).

У школі раз на день нас забезпечували харчуванням. У приймаючих сім’ях відгодовували не по дитячому – здавалося, що я тільки й робила, що їла. Не забудь привезти приймаючим сім’ям якісь символічні подарунки, що нагадуватимуть їм про Україну!

Кишенькові гроші мати з собою потрібно: на транспорт, їжу, сувеніри, інші витрати. За 6 тижнів волонтерства я витратила десь 3 тисячі гривень. Багато хто з волонтерів встигав подорожувати в інші країни у вихідні дні, тому ніхто краще за тебе не скаже, скільки тобі потрібно взяти коштів із собою.

Загалом волонтерство від AIESEC стало для мене безцінним досвідом, зараз я маю друзів з усього світу, а також покращила свою англійську. Якщо ти хочеш подолати мовний бар’єр, відкрити для себе нові культури, вийти з зони комфорту та просто провести час незабутньо та ще й з користю для інших – сміливо заповнюй заявку на волонтерство своєї мрії.


Якщо інформація була цікава/корисна вам, радимо “зафолловити” автора :

Telegram – t.me/svitmore
Instagram – www.instagram.com/svit_more/


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: