Гайд по пляжному відпочинку на Кубі. Варадеро.

Ділимось власним досвідом з відпочинку на Варадеро.

Варадеро – найпопулярніший серед туристів пляжний курорт на Кубі, який розташований всього на відстані 140 км від Гавани, куди спокійно можна дістатись за 2-3 години з столиці Куби на авто/таксі/автобусом, на відміну від інших курортів, до яких переліт з Гавани коштуватиме серйозну суму.

Найпростіший спосіб дістатись Варадеро з Гавани – таксі, яке коштуватиме в межах 80-100 CUC (72-90 Євро) за авто.

Найдешевший та найскладніший – місцевими “перевізниками”. Особисто не пробували, але по відгуках – прямого транспорту немає, як мінімум 1 пересадка в Матанзасі, по часу близько 4+ години та відсутність мінімального комфорту. Зате супер дешево – декілька CUC з людини.

Оптимальний – перевізник Viazul, квиток коштує 10 долларів, курсує 3 рази на день, 3 години в дорозі, автобус +- комфортний. Квиток радимо придбати онлайн на сайті перевізника.

Теж поблизу Варадеро знаходиться міжнародний аеропорт, куди літають безліч чартерів з різних країн світу.


Транспорт Варадеро.

Як такого громадського транспорту чи чогось подібного в Варадеро не існує, але особливої потреби для нього немає – забігаючи наперед скажемо, що змісту кататись по Варадеро практично немає, а дістатись з вокзалу до вашого готелю і назад спокійно можна на таксі.

За 11 км проїзду ми заплатили 8 CUC, при тому, що початкова ціна усіх водіїв була 15 CUC і дешевше 10 CUC ніхто не хотів їхати. Висновок – завжди торгуйтесь з водіями таксі, ціну без проблем можна скинути на 30-50%.

Альтернативний варіант: Hop On Hop Off автобус, вартість проїзду – 5 CUC за безліміт поїздок протягом дня ( з 9:30 по 21:00), карта маршруту:


Екскурсії в Варадеро.

Звісно, це все дуже суб’єктивно, але в Варадеро і  в найближчих околицях крім ідеального моря та пляжу нічого немає. Єдине виключення – Печера Сатурна (Saturn Cave). У нас було лише 5 днів на відпочинок в Варадеро, тому вирішили не гаяти свій час.

Саме Варадеро теж доволі нецікаве місто – одна довга вулиця, вздовж якої безліч кафе, сувенірних лавок, декілька продуктових магазинів ( в яких не завжди є питна вода), один парк ( самий звичайний парк який є в кожному районному центрі України) – загалом в Варадеро варто їхати суто з однією метою  – купатись, лежати на сонечку, мохіто, піна колада, розваги на воді – далеко від пляжу не відходимо 😉


Де поїсти в Варадеро.

Тема актуальна для тих, хто зупинятиметься в центральній частині Варадеро.

Варіантів де поїсти – безліч, є заклади де за 1-3 CUC можна смачно і сито поїсти, а є заклади, де ціни стартують від 10 CUC за вечерю.

В перший вечір ми знайшли заклад El Itsmo – ціни невисокі ( суп 1-2 CUC,порція курки з гарніром рис та квасоля 5 CUC), атмосфера чудова, вигляд теж на рівні європейських закладів, вільних столиків практично не було – ключовий фактор чому ми вибрали це місце. Загалом смачно – можемо рекомендувати це місце.

Але супер знахідкою для нас було Cielo Azul, просто погляньте на меню та ціни (фото клікабельне):

Все, що не замовляли – було суперсмачне. Яєшня, сендвічі, кава, манго сік ( якого немає в меню, 0.5 CUC), піца ( традиційною піцою це назвати важко, але смачно), рис з креветками – все вище будь-яких похвал.

Порції досить великі, ціни халявні, про що можна говорити, якщо ми весь день тільки там і харчувались? 🙂



Де зупинитись в Варадеро.

З бюджетних опцій – Airbnb. Варіантів більше ніж достатньо, ціни починаються від 15$ за ніч.

Радимо зупинятись в центральній частині ( район біля Parque Josone  +- 1 км) – з приємних плюсів не буде проблем де харчуватись і т.д, пляж чистий та чудовий, перевірено особисто, ціни приємні.

Ми зупинялись тут – локація топова, до пляжу 3 хв, ресторанчики, магазини – все поряд, була wi fi точка, проте самі апартаменти не ідеальні – кімната доволі темна та не супер затишна, загалом варіант на 4 з мінусом по 5-ти бальній шкалі.

Якщо ще ні разу не користувались Airbnb – тут ми писали що це таке і як отримати чудову знижку на перше бронювання!

Якщо вирішите зупинятись в апартаментах – будьте готові платити за лежаки на пляжі ( логічно :D), стандартна ціна – 5 CUC за два лежаки + парасольку на день, проте не забудьте сказати – “Maybe, 3(4)?” – працює 🙂


Є тут і дорогі “luxury” варіанти, які і відповідно коштують. Ми вирішили поміксувати бюджетні апартаменти на AirBnb і один з найкращих готелів ( можливо, найкращий) на Варадеро.

До вибору такого готелю віднеслись досить скрупульозно і зупинились на варіанті Royalton Hicacos. Ще до заселення ми зрозуміли, що зробили правильний вибір – шукаючи готель, лише цей нас вразив по фото і їдучи туди з вокзалу в Варадеро, бачили декілька інших варіантів з вікна, на які звертали увагу під час пошуків – м’яко кажучи, ззовні готелі виглядали явно не на 150-200 дол за ніч.

Отже, готель, звісно не бюджетний, але якщо ваш бюджет дозволяє зупинитись в цьому готелі – ми дуже рекомендуємо!

  • Дуже високий сервіс. Не звертаючи увагу на деякі нюанси з рецепцією, весь персонал виконує свою роботу ідеально.
  • Чудові номери з власними балкончиками, які розташовані не в багатоповерхових “коробках”, а в 2х-3х поверхових будиночках.
  • Чудова зелена територія та крутезний пляж.
  • Контингент – “руссо турісто” тут мінімально.
  • Харчування та алкоголь. Їжа неймовірна, алкогольні коктейлі чудові, лобстери на вечерю.. Загалом, рай для любителів поїсти та випити.  Більше інформації на цю тему на сайті готелю.
  • Приємні бонуси – для мешканців готелю є безкоштовне заняття дайвінгу, де тобі дають необхідні базові знання в басейні на території готелю, а потім “справжнє” занурення у відкритому морі. Крім цього – безкоштовні каяки, катамарани і інший “водний транспорт”, пляжний волейбол, міні гольф,  уроки сальси та іспанської, вечірні виступи музикантів, акробатів і т.д – загалом, якщо набридне лежати на пляжі та обирати між мохіто та дайкірі, є чим зайнятись 🙂
  • Щодо wi-fi. У нас в номері він дуже слабо працював, проте на рецепції, в усіх барах та на пляжі працював дуже ок. На рецепції, до речі, продавали картки доступу по собівартості –  1 година 1 CUC ( читали, що в інших готелях продають по 2-3 CUC).

Рекомендувати цей варіант будемо лише тим, хто цілеспрямовано хоче заселитись в готелі “вищої цінової категорії” – тут ідеальні умови, щоб розслабитись на усі 100%.

Проте, якщо цікавлять бюджетні варіанти – сміло шукайте щось цікаве для себе на AirBnb – звісно, це трохи не той рівень комфорту, але і ціновий рівень теж зовсім інший, а море то усюди однакове 😉 Проте мусимо зазначити, що у цьому готелі пляж був ідеальним, на відміну пляжу в центральній частині Варадеро – людей менше, відповідно, чистіше, та й персонал більш відповідально ставився до своєї роботи.


Для повноти картини додамо, що були ми на Варадеро в середині вересня – сам “пік” сезону дощів. По факту – за 5 днів жодного разу не було дощів! Проте було безліч плюсів – ціни на проживання в цей час нижчі, чим у високий сезон, а людей  в рази менше.

Не знаємо як ви, а ми кайфуємо відпочивати на пляжах, де біля тебе мінімум людей – цього разу нам пощастило.

Якщо залишились питання – залишайте у коментарях, обов’язково відповімо.


Ще трохи інформації по Кубі:


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: