Повернення Tax Free у Польщі.

Мало для кого секрет, що купувати одяг і побутову техніку дешевше у Польщі, ніж у нас.  А якщо врахувати, що 23% ще  й можна повернути ( в разі покупки одягу чи побутової техніки), то стає очевидним, що вигідніше буде купити товар в Польщі. Ми же практикуємо це більше року, але ніяк не виходило вертати ПДВ ( чит. Tax Free) – не було або часу, або необхідної суми для оформлення Tax Free – 200 Злотих.

 


 

Але зовсім недавно у нас випав шанс закупитись у Польщі і вернути частину грошей, що ми успішно й зробили, описуємо цей процес :

1) Необхідно вибрати місце, де  ви будете “шопитись” ( в цьому Вам може допомогти наш матеріал – ТЦ в Польщі) . Ми купували буд. матеріали в Castorama, поб. техніку в Media Markt і різний дріб’язок до дому в Jysk.

2) На магазинах, де повертають ПД, як правило, повинна бути наклейка, яка повідомляє про це. В будь-якому випадку краще запитати в продавця чи вертають вони ПДВ і чи вертають напряму чи через Global Blue ( Це важливо, про це напишемо далі), і запитуємо про всі умови і нюанси – чи є обмеження на кількість товару і т.д

3) Робимо покупки. Не забуваємо про мінімальну суму – 200 Злотих.

4) На касі просимо продавця оформити Tax Free. Процедура проста, все зробить продавець.

5) Покидаємо територію Польщі. На кордоні обов’язково йдемо в спеціальний коридор для Tax Free, незалежно як Ви будете перетинати кордон – пішки чи на власному авто. Якщо ж Ви будете їхати туристичним чи рейсовим автобусом, то при передачі паспорта прикордоннику обов’язково скажіть, що Ви хочете повернути Tax Free.

6) Прикордонник ставить на Ваш документ спеціальні штампи. Зверніть увагу, що прикордонник може перевірити чи є у Вас той товар, який вказаний в чеку, якщо не буде – як мінімум, Вам не поставлять штампи і не повернуть Tax Free. Тому при проходженні цієї процедури всі товари, які вказані в чеку повинні бути при Вас , у оригінальній та не розкритій упаковці.

7) З проштампованим документом і чеками про покупку повертаєтесь в Польщу у будь-який день ( нижче про терміни дії буде написано) і повертаєте гроші. У випадку якщо Ви робили Tax Free напряму в магазині ( як ми в Castorama і Media Market), то повертаєтесь в той самий магазин, надаєте документи і отримуєте Ваші кошти ( у нашому випадку це було 23%).

Якщо ж Ви оформляли Tax Free через систему Global Blue, тоді кошти повертаєте у пунктах Global Blue. До прикладу, в Перемишлі цей пункт є в Galeria Sanowa. В будь-якому випадку, при оформленні Tax Free через Global Blue запитаєте у продавця магазину, де найближчий пункт повернення коштів.

Також повернути гроші з Global Blue можна в Україні у відділенні Правекс-Банку у гривнях по курсу банку.

Ось і все – нічого складного! Також можна і вернути гроші при покупці поб.хімії, парфумів і продуктів. На жаль, умов і % поверненя не знаємо, про це Вам варто уточнити, тільки знайте – податок з палива НЕ повертають, не намагайтесь на нього оформити Tax Free.


 

Важливо:

1. Документ Tax Free повинен бути виписаний виключно в день покупки.

2. Ви повинні вивезти куплений в Польщі товар за межі ЄС не пізніше останнього дня третього місяця після місяця, коли ви здійснили покупку.

3. Повернути кошти по Tax Free ви можете до 10 місяців від моменту покупки. Проте, варто звернути увагу, що 10 місяців – це максимальний термін, встановлений законодавством Польщі. Різні магазини або оператори Tax Free можуть встановлювати власні, коротші терміни з моменту покупки, протягом якого вам віддадуть кошти. Це можуть бути і 6 і 7 місяців (як у випадку повернення коштів через оператора Global Blue). Обов”язково уточнюйте терміни повернення Tax Free в продавця в момент виписки документів.


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: