Пошта Польська ( Poczta Polska) та почтомати – інструкція по використанню.

Мабуть, не секрет, що в Польщі багато що можна придбати дешевше ніж у нас ( або по тій же ціні, але з кращою якістю). Добре, якщо потрібний нам магазин знаходиться біля кордону, але що ж робити, якщо він розташований десь під Німеччиною чи біля Балтійського моря, до прикладу?

Вихід є: замовити доставку в найближче для нас місто ( у більшості випадків це Перемишль)!

Ми готові з Вами поділитись хорошими провіренними магазинами і були б раді якби Ви  у коментарях поділились з нами 🙂

 

http://www.decathlon.pl/ i sarafis.club – хороший одяг по низьких цінах.

http://www.sklepmartes.pl/ – cуто спортивний одяг.

http://allegro.pl/ – аналог нашого аукро.

http://www.bodypak.pl/ – спортивне харчування.


 

Спосіб #1. Poczta Polska ( Пошта Польська)

Місцевий аналог УкрПошти – тільки, звісно ж, набагато швидший та в рази вищий рівень сервісу.

Не кожен знає, що можна замовити не лише адресну доставку, а й доставку на відділення – “Poste restante “ – достатньо просто відправнику при відправці зазначити “Poste restante “ і вказати адрес відділення, на яке відправляти та Ім’я Прізвище отримувача.

Потім Ви приходите на це відділення, даєте свій паспорт та говорите працівнику кодове слово “Poste restante “ і він все зрозуміє 🙂

При замовленні товару в певної особи ( якщо Ви купуєте через allegro чи аналогічний сайт) просто описуєте відправнику свою ситуацію, приблизно шаблон на ламаному польському звучить так: “Dzien Dobry, jestem z Ukrainy. Chcialbym, zeby Pan/Pani wyslal/wyslala moja przesylke jak POSTE RESTANTE na odzial ( тут пишемо індекс та повну адресу відділу) na Imie Nazwisko ( тут Ім’я Прізвище як в закорд паспорті), dziekuje z gory”

Якщо ж замовляєте через інтернет-магазин, то бажано заздалегідь списатись з тех.підтримкою і описати Вашу ситуацію – проблем з тим не повинно бути.

При відборі посилки проблем теж не буде, якщо працівник буде питати Вас щось, що Ви не будете розуміти, кодова фраза – “Пшепрашам, єстем з України, ні розумієм єнзик польські ” :). – Вашого паспорту буде цілком достатньо, а якщо посилка буде відправлена як рекомендована – повідомте трек-код 🙂

P.S На жаль, не знаємо одного – чи можна заплатити за посилку на місці на пошті чи лише передоплата.

 


Спосіб #2. Почтомати Inpost.

Особисто ми надаємо перевагу цьому способу, так як:

  • Отримати свою доставку у ньому можна отримати цілодобово.
  • Простота при оформленні замовлення в онлайн-магазині. Просто у пункті “Доставка” вибираємо на карті потрібний почтомат і очікуємо там посилку.
  • Зручність слідкування – після відправки Ви зразу отримуєте трек-код, за яким зможете відслідковувати маршрут Вашого товару.
  • Швидкість. В середному, час очікування 1-2 робочих дня.

Проте є і свої мінуси:

  • Час відбору – лише 72 години. Не встигнете відібрати – посилку доставляють на регіональний склад ( не встигнете відібрати в Перемишлі – прийдеться їхати в Жешув).
  • Для замовлення обов’язково треба польський номер телефону.

На рахунок польського номеру – радимо заздалегідь його купити та активувати – він Вам точно пригодиться, а ціна лише 5 Злотих.

Якщо ж, у Вас немає номеру, а найближчим часом Ви їдете у Польщу і хотіли б отримати свою посилку, у Вас два варіанти:

а) Попросити у друга/знайомого/знайомого знаймого/etc номер для оформлення замовлення.

б) Ввести рандомний номер телефону. У будь-якому випадку Ви вказуєте номер телефону та e-mail, інформація прийде туди і туди однакова ( а це номер телефону та пароль, який потрібно буде ввести для отримання. Тобто по суті інформації з емейлу більше, чим достатньо для отримання, АЛЕ майте на увазі, якщо якийсь рандомний поляк отримає СМС, що йому прийшла посилка то він просто так це не залишить, який буде кінець цієї ситуації ніхто не знає, тому цей варіант строго під Вашу відповідальність.

Отже, ми робимо замовлення, в пункті “Доставка” обираємо на мапі зручний для нас почтомат Inpost ( для більшості це буде почтомат біля Tesco, що знаходиться на вїзді в Перемишль).

Вказали телефон, емейл. Після відправки товару отримали трек-код. Тепер слідкуємо за рухом посилки. Нижче ми розписали на нашому прикладі що означають основні  статуси посилки:

Як тільки посилка буде в почтоматі, Вам прийде на мейл такий лист:

Можна їхати! 🙂

Приїхали до почтомату, далі все просто – вводимо спочатку номер телефону з мейла, далі пароль – чарівна скринька відкривається і посилка у Вас  – це у випадку, якщо Ви заплатили за товар онлайн наперед, якщо ні, то Вам прийдеться оплатити на місці картою ПЕРЕД отримання товару – в почтоматі вбудований термінал, тому механізм оплати картою як усюди 🙂

Ось коротке відео, яке теж радимо подивитись – тут і без знання мови все ясно 🙂

На цьому все. Що знали – тим з Вами поділились. Якщо у Вас є що додати/заперечити – чекаємо Вас у коментарях 🙂


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: