Наші бельгійські вихідні.

Привіт усім!

Наш коротенький звіт з подорожі до Бельгії ми почнемо з фінансової частини,бо вона дійсно вражає! І так,просимо Вашої уваги – за переліт Варшава-Брюссель-Варшава ми заплатили лише… 300 грн за одного! Ось так – і ми серйозно,потрібно вміти ловити розпродажі авіакомпаній 😉 Для порівняння – авіа переліт з одного краю Західної Європи до іншого обійшовся дешевше,чим проїзд потягом з одного кінця України в інший! Трохи більше ми потратили на 2 шаттл-баси та 2 квитки на потяги. Проживання – 0 грн. Усі 4 ночі ми провели у 4 різних каучсерферів і від усіх отримали зовсім різні враження! Про них дещо згодом.

Ще один цікавий факт з нашої подорожі : хоч ми і прилетіли в брюссельський аеропорт (Брюссель Шарлеруа) ,та сам Брюссель так і не відвідали! І ні разу не пожаліли – ну на що ж там дивитись ? Пісяючий хлопчик,Атоміум – сумнівні пам’ятки..

Отож,про кожне місто по черзі.

Гент.

 

Прибули ми у Гент пізно вночі,абсолютно без сил після довгої дороги,тому зразу ж після нашого “заселення” ми пішли спати. Ранок почався стандартно – сніданок. Сніданок у Бельгійців та сніданок у нас – зовсім різні речі. Різні види помазанок,різні види сиру Філадельфії, Сік з Ківі, різні види сирів – і це лише початок “Бельгійського життя”…

Поснідавши,ми вирішили ознайомлюватись з центром міста,для якого,судячи з відгуків інших мандрівників 3-5 годин достатньо для ознайомлення. Скажемо наперед,що це дійсно так,але це при умові,якщо Вас цікавить лише культурна частина міста.

По дорозі до історичного центру ми наткнулись на квітковий ринок,який зразу ж додав декілька балів до казковості цього бельгійського містечка.

 

Далі ми вирішили не чекати вечору та спробувати відоме бельгійське пиво. Йдемо в найближчий супермаркет і за 1.70 Євро купуємо пиво, яке у нас рахується “суперелітним”.

 

 

Так,пиво у Бельгії дійсно найкраще у світі! Можемо порівняти Бельгійське та Німецьке Пиво – просто Небо та Земля,серйозно.

А вже через декілька метрів після квіткового ринку ми потрапили на центральну площу міста. Сказати,що ми потрапили у казку – це промовчати. Перш за все Ви звернете увагу на Беффруа – міська башта у багатьох містах Північно-Західної Європи доби Середньовіччя. В Бельгії налічується 33 такі вежі, три з них нам вдалось побачити своїми очима. Архітектура будівель вражає – таке враження,що найкращі архітектури готичного стилю свого часу зібрались та збудували історичний центр Гента.

 

 

Окремих слів заслуговує Гравенстен. Гравенстен був побудований в 1180 році і є єдиним середньовічним замком у Фландрії, оборонна система якого збереглася практично недоторканою до теперішнього часу. Протягом кількох століть замок використовувався графами Фландрії в якості резиденції. Пізніше Гравенстен також служив монетним двором, місцем проведення судових засідань, в’язницею і текстильної фабрикою. Вражаючий замок з вражаючою могутністю,знаходиться зовсім не у тому місці,де ми звикли собі уявляти (центр самого міста чи на якомусь з пагорбі). Йдеш собі посеред вулиці,насолоджуєшся витонченою архітектуру,піднімаєш голову,а тут перед твоїми очима виростає цілий замок! На жаль,ми не змогли зробити фото,так як сонце “сліпило” нас,тому змушені прикріпити фото з інтернету 🙁

 

 

А далі ми просто насолоджувались самим містом,ми не бігали від точки на карті до іншої точки, а просто гуляли по казковому місті. Скуштували всім відому Бельгійську Картоплю,особливих Гентських цукерок,замовили мідій та чекали 40 хвилин,щоб почути,що вони вже закінчились. Якщо ви збираєтесь відвідати це місто,наша порада – просто зупиніться на декілька годин у самому його серці та насолоджуйтесь проведеним часом.

Приблизно у 17.00 ми зустрілись з нашим каучем,ще раз скуштували відмінне бельгійське пиво та відправились до Антверпена.

 

Антверпен.

 

Прибули ми знову ж таки вечером,де на вокзалі нас чекав наш наступний кауч. Енді був новим досвідом для нас у каучсерфінгу,так як наш англійський не достатньо хороший і минулі каучі це розуміли,то старались спілкуватись на доступні для нас теми,доступними словами і з доступним темпом розмови. На жаль,Енді не був одним з них,тому більшість його слів ми не зрозуміли і часто приходилось просто усміхатись чи кивати головами J Ну куди нам,людям з знанням інглішу на рівні прі-інтірмідія , обговорювати політичну ситуацію в світі чи слухати наукову історію культурних об’єктів Антверпену. Також новим було для нас проживання в “холостяцькій квартирі” – це коли все на купу в одній кімнаті : і мусорник з неприємним запахом,і міні-бібліотека,і здоровезна плазма,і їжа і т.д. Але,незважаючи на це,Енді був хорошим каучем – він пригостив нас супом та чабаттою с сантиметровим шаром елітного бельгійського сиру,єдиний з каучів,хто влаштував нам екскурсію по місті та випив з нами не одну пляшку пива. А ще він вчить зараз російську та іспанську мови,бо вважає,що у майбутньому вони йому пригодяться для відкриття власної тур фірми.

Що ж до самого Антверпена? Антверпен вперше зустрів нас “по-бельгійськи” – жахливою зливою. На щастя,це був єдиний серйозний дощ за весь наш час перебування у Бельгії – що було досить дивним для середньостатистичної погоди жовтня. Саме тут ми скуштували 6 різних видів сортів – і фруктове (такого смачного пива ми ще ніде не пили),і дивне пиво з присмаком віскі і одне з найвідоміших бельгійських пив Kwak. Основна його особливість – це його подача,дивіться фото нижче 😉

 

 

А ще саме тут ми вперше спробували славнозвісних бельгійських вафель – смачно,але у Брюгге будуть кращі 😉

Саме тут ми скуштували відомих бельгійських мідій. Якщо ви будете Антверпені – завітайте у ресторан “Houten Clara”,який знаходиться в самому серці міста. Тут за 19,50 Євро (середня ціна мідій у Бельгії 20-25 Євро за порцію) Вам дадуть таку порцію (~ 1,4 кг) , для якої Вам знадобиться ще два друга/подруги,так як вдвох ми цю смакоту не посилили 🙂

 

 

Перебуваючи у Генті,ми думали,що це казкове місто,але,насправді,всі міста Бельгії казкові. В Антверпені теж є Беффруа,теж є красива ратуша,свій замок (замок Стен), є тут дім-музей Рубенса,який,на жаль у понеділок був закритий і ми не змогли його відвідати.

 

А ще тут є один з найкрасивіших вокзалів світу за версією багатьох інтернет-ресурсів.

 

Монастир бегіньок у Антверпені нам сподобався набагато більше,чим аналогічний монастир у Брюгге,який носить світову славу. В колишні часи «бегінками» називали одиноких вдів, що об’єднувалися в громади, де жили вони майже по-монастирськи строго і виконували багато корисних для міста робіт, в тому числі виховували сиріт.

 

 

А ще ,якщо ви будете в Антверпені, обов’язково відвідайти церкву Святого Якова. Атмосфера у середині мабуть одна з найкращих,яку можна було коли-небудь відчути у будь-якому іншому храмі,настільки приємна мелодія там звучить…

 

 

 

Для того,щоб вивчити весь центр Антверпену,перепробувати безліч сортів пива та просто насолодитись містом нам потрібно було близько 8 годин. Ми вирішили не їхати на ніч в Брюгге,а провести одну ніч в іншого кауча ,а зранку відправитись в Брюгге. Третім нашим каучем був Коен,який разом з нами приймав одного малайзійця. Так от,на початку нашого запису ми вжили фразу “Бельгійське життя” . Так от ,продовжуючи цей термін,наш візит до Коена дав зрозуміти,що “Бельгійське життя” – це коли троє друзів викуповують приміщення школи та роблять з нього собі житловий будинок з шикарним ремонтом,на сніданок мають декілька видів елітною ковбаси,у душі стоїть цілий асортимент гелів для душу (вибачте за тавтологію) з понад 10-ьма різними ароматами,а у холодильнику стоїть не одна пляшка елітного вина…

 

Брюгге

 

1,5 години їхати електричкою з Антверпена в Брюгге. Цей час ми заповнили переглядом “Орла и Рёшки” про Брюссель і ще раз переконались,що Брюссель – не з красивіших міст Бельгії і не дарма ми його проігнорували.

Брюгге – Фламандська Венеція,або як його називали наші минулі каучі “Парадайз фор Олд Піпл” . І знаєте,в певній мірі вони були праві – після 21.00 тут,таке враження,що життя завмирає і ,навіть, на центральній площі міста все спокійно . Що ж цікавого,то у Брюгге ми були один вечір та один ранок,то спершу,коли ми відвідали їхню Площу Ринок ми побачили одну картинку,а от зранку була зовсім інша картина…

 

 

Так,це ринок! Знаєте,як у різних фільмах на ринку завжди є продавець,який горланить одну і ту ж фразу? Так от,тут теж був дядько,який завжди кричав МАААААААНГО,МАААААААНГО :D. Досить дешевий ринок – мандарини по 1,5 Євро за кг,Манго по Євро за штуку,Лайм по 2 Євро за кг. Саме цікаве,що коли ми повернулись за 2 години на ту ж саму площу,то ринку вже не було 🙂

У Брюгге ми скуштували дійсно смачні бельгійські вафлі,мммм 🙂 Це явно було варте 3,5 Євро

 

 

Саме у Брюгге кожен другий будинок – “пряниковий” . Так,у інших містах вони теж є,але не так багато,як у Брюгге

 

 

 

“Пивний” туризм у Брюгге ми не розвивали – лиш по пляшці Duvel з нашим каучем та по пляшці Leffe у центрі міста. Що до нашого кауча,то ми знайшли його в останній момент,ось так то. Йдемо вечером у Антверпені спати з думкою,що потрібно буде забронювати номер у хостелі,а зранку просипаємось і отримуємо лист від Ландера,який погодився приняти нас. Ландер був найцікавішим співрозмовником. На щастя,ми його повністю розуміли і діалоги дійсно були цікаві.

Знаєте,Брюгге – найтуристичніше місто Бельгії,в якому кожен день гуляють тисячі туристів,а от перелічувати його культурні об’єкти якось просто не хочеться – це просто атмосферне місто зі своєю атмосферою,зі своїми каналами,пряниковими будиночками , неймовірним вибором шоколаду ( Бельгійський Шоколад славиться на весь світ,але саме у Брюгге його продають на кожному кроці і повинні признатись – він дійсно був смачним!) . Як і у кожному бельгійському місті Ви повинні піти на центральну площу міста,побачити беффруа та ратушу,прогулятись загадковими вуличками… Емоції будуть зашкалювати – гарантуємо! Просто не можемо написати багато про одне з цих міст – ми не любимо ні різні легенди,які зроблені для туристів,ні вивчати якісь історичні дати пов’язані з містом , наша пристрать – це просто відкривати нові міста для себе і відчувати їх атмосферу і,повірте,у Брюгге вона просто відмінна!

 

На завершення,додамо лише про одну пам’ятку у Брюгге,про яку ми дізнались саме завдяки передачі “Орел и Рёшка” – Базиліка Святої Крові.

 

Найстарший будинок Брюгге було побудовано на Міський площі як місце зберігання реліквії – Святої Крові Христової. Фландрский граф Дітріх Ельзаський привіз її в 1150 році з Хрестового походу, в якому Брюгге, як один із центрів західно-європейської цивілізації, активно участавовал. Кришталева трубка з маленькими позолоченими коронами містить невелику посудину з гірського кришталю, горлечко якого обмотано золотою ниткою, а пробка увінчана червоною восковою печаткою. В ньому знаходиться просочена кров’ю бараняча шерсть.

Нижня романська каплиця, зведена в середині 12 століття, називалася колись капелою св. Базиля. Вона вельми аскетична, з мінімальним прикрасою на кам’яних стінах, зате тут розташований прекрасний вівтар з білого мармуру в стилі рококо, побудований в 1751 році.

Не один раз науковці хотіли дослідити цю кров,одні для того,щоб дійсно переконатись,що це кров Ісуса,а інші для того,щоб зробити його клон..

 

 

Надіємось,нам вдалось Вам хоч трохи замотивувати до відвідин цієї неймовірної країни!


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: