Короткий city break на Мальті

Мальта – один з тих напрямків, куди люди переважно літають влітку на пляжний відпочинок. Кількість пропозицій на відпочинок на Мальті з кожним роком повільно, але стабільно зростає на ринку туристичних послуг в Україні. Путівки туди не найдешевші, тому особливим попитом серед українців не користується цей напрямок, та й саму країну бюджетною не назвеш.  Забігаючи наперед напишемо, що за 3.5 днів проведених на Мальті, не побачили жодного красивого пляжу.

 

Інша ситуація з зимовим сезоном – відпочиваючих в рази менше, авіакомпанії ( особливо Ryanair та Wizzair) пропонують квитки за смішними цінами – часто можна побачити переліт з Польщі в дві сторони за 30-40 Євро, середній 2хмісний номер в готелі коштує всього 20 Євро  – чому б не поїхати? 🙂

 

e2e6977c23e0c31fae2f9fda2c622a79[1]

Що нас здивувало?

– Незважаючи, що це був кінець листопада – туристів тут було дуже багато, подекуди ( особливо у вихідні дні) автобуси були переповнені туристами.

– Після приблизно нульової української температури, +20 градусів в кінці листопада на Мальті було просто бальзамом на душу. 4 дні погода коливалась в межах 16-20 градусів. Хоча, тут звісно була й доля везіння, бо за тиждень до нашого приїзду там був тривалий дощовий період.

– Кількість працюючих іноземців тут неймовірна. Завдяки тому, що на Мальті розташовуються більшість букмекерських контор, покерні сайти і інші азартні ігри, тут величезний попит на обслуговуючий персонал – саппорт, девелоперів і т.д. Переважно, на цих посадах працюють іноземці. Але це не точно, так нам розказував наш друг по Каучсерфінгу зі Швеції, який вже більше року там працює.

– Транспорта система. Маршрутна схема тут чудова, автобуси комфортабельні, ціна низька – 1.5 Євро за право на проїзд протягом 2х годин ( безлімітна кількість пересадок) або тижневий проїзний  за 21 Євро.

Пачевіль – центр нічного життя на Мальті – десятки ресторанів, нічних клубів, стриптиз барів та казино – все тут. У вихідні тут вночі тут життя кипить так, що навіть не віриться, що на Мальті проживає менше пів мільона осіб.

mt02[1]

Що нам сподобалось?

– Валетта. Без сумніву, найкрасивіше місто на Мальті. Хоч воно і неймовірна маленьке, обійти вздовж і впоперек можна пройти за одну-дві години, воно неймовірно красиве і по-своєму особливе. Ніби немає жодних визначних об’єктів тут, але загальна картина виглядає неймовірно.

– На Мальті існує якась своя особлива атмосфера. Важко це пояснити словами,  але погодні умови, ритм життя, море  та місцеві краєвиди заставляють тут розслабитись практично кожного.

Острів Гозо. На жаль, найцікавіший об’єкт, Лазурне Вікно, самозруйнувався і візитівку Мальти вже ніхто не побачить, але і без цього перебування на острові Гозо залишило позитивні емоції. Столиця Вікторія та узбережжя біля колишнього Лазурного Вікна назавжди залишуть маленький слід у нашій пам’яті.

 

4daeb5449cbc6[1]

Що нам не сподобалось?

— Вузькі вулиці, через які на автобусі 4 км можна їхати годину, а то й довше. Якщо не повезе, як нам, то 5.5 км можна їхати майже дві години. Найгірші враження з подорожі.

— Переоціненість власних туристичних об’єктів. На жаль, це типова ситуація для дуже багатьох країн/міст – дивишся на карту і бачиш десятки “must visit” об’єктів, а по факту – лажа. Dingli Cliffs – в жодному разі не їдьте туди – змарнуєте безліч часу і нічого особливого не побачите. Marsaxlokk висвітлюється як рибацьке село  з дуже цікавим недільним ринком. По факту, цей ринок виявився величезним базаром, на якому було 3-4 лотки з морепродуктами, десятки лотків з китайським барахлом та сотні людей, які тиснулись в вузьких проходах. St Peter’s pool біля цього села – передамо слова туристів похилого віку, яких зустріли по дорозі  – “Totally wasted time, really nothing special”.

aee459_42ded69bf9364b049c71fc35a3c57233[1]

Мабуть, прочитавши цей огляд,в читача може скластить враження, що ми трішки розчаровані Мальтою. Насправді це зовсім не так – хоч і на Мальті немає багато особливихи речей і більше 3.5 днів ми тут би не проводили, але країна варта уваги. Тим паче, коли є квитки по дуже низьким цінам.  А поціновувачі Гри Престолів точно зацінять 🙂

Найбільш подібна до Мальти для нас країна – Кіпр. Порівнюючи, можемо сказати, що Кіпр все таки значно більше сподобався, але знову таки – якшо є час і можливість полетіти за 40 Євро в дві сторони, why not?


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: