Наш звіт з відпочинку на острові Тодду (Мальдіви) в січні 2021 року.
Карантин – не привід відкласти подорожі в довгий ящик. Хоч і відкритих для туристів країн не так багато, але вибрати є з чого.
Ми зупинились на Мальдівах, тим паче була дуже хороша ціна за 8 днів до вильоту, про що ми, до речі, писали тут.
Вимоги для в’їзду:
Актуальні вимоги завжди краще перевіряти на даних ресурсах:
- COVID-19 Travel Regulations Map* (powered by Timatic)
- Visit Maldives – COVID-19 Updates (звертайте особливу увагу на документ Maldives: A Safe Haven for Travellers [Brochure] )
Станом на січень 2021 року вимоги були наступні:
- ПЛР-тест з негативним результатом, зданий не пізніше, ніж за 96 годин до вильоту з початкової точки.
Вимоги до форми з результатом – англійською мова, зазначення адресу лабораторії та дати відбору матеріалу, результат повинен бути зазначений саме як Negative.
Ми здавали тест в CSD Lab у аеропорті Бориспіль – результат усім підійшов (дивились двічі у Борисполі та раз у Дубаї на посадці), тест здали о 9 ранку, через +- 6 годин отримали результат.
- Заповнена форма на сайті https://imuga.immigration.gov.mv/, не раніше ніж за 24 години до прильоту та мати збережений отриманий QR код.
Тут нічого особливого, заповнюєте базові дані, вказуєте де будете жити, прикріпляєте фото та результат ПЛР тесту та моментально отримуєте згенерований QR код.
Про цей код теж запитували в Борисполі та Дубаї.
- Заброньоване житло, яке має дозвіл на прийом туристів. Список об’єктів, які мають цей дозвіл можна знайти на сайті Visit Maldives – COVID-19 Updates, розділ Approved Opening Dates of Tourist Facilities and Transit Facilities
Це ніхто не перевіряв, проте не радили б цим нехтувати. На паспортному контролі теж нічого крім паспорту не просили, весь процес – від виходу з літака до отримання багажу зайняв до 30 хв, з яких більшу половину часу зайняло очікування багажу 🙂
Жодних віз і т.д заздалегідь оформлювати не потрібно – по прильоті отримуєте штамп, який дозволяє перебувати в країні 30 днів.
Вимоги для виїзду:
На жаль, такі “ковідні реальності”, що не тільки документами в’їзду треба потурбуватись, а й для виїзду 🙂
- Заповнена форма на сайті https://imuga.immigration.gov.mv/, не раніше ніж за 24 години вильоту та мати збережений отриманий QR код.
Теж нічого особливого. Наявність QR коду перевіряли в аеропорті.
- Якщо ви зупинились на локальному острові ( острові, де живуть місцеві, а не острів, який відведений суто під резорт) – для посадки на судно до аеропорту треба теж ПЛР-тест з негативним результатом.
Це питання вирішує власник вашого гестхауза, вони самі все знають і швидше за все, самі вам скажуть коли і як здаватимете тест.
Вартість тесту залежить від острова ( а інколи – й від гестхауза 😉 ), нам тест обійшовся в 70$ (офіційна ціна лабораторії). З прочитаних нами відгуків – ціни можуть становити і 100+$, тому краще перед тим, як бронювати житло, уточнити вартість тесту.
Транзит через Дубаї:
Жодних проблем чи питань. Якщо не збираєтесь виходити у місто і транзит менше 24 годин – ні за що не переживаємо.
[Оновлено 3 лютого] Нам вказали інформацію, що при транзиті через Дубай при вильоті з України тест повинен бути зданий не раніше, ніж за 72 години до вильоту.
При поверненні з Мальдів тест для транзиту не потрібний.
Трансфер на острів:
Практичне правило – уточняти це питання в свого гестхауза, вони володіють найактуальнішою інформацію щодо швидкісних катерів і т.д.
З отриманої нами інформації від нашого гестхауза – в ковідні часи туристів не беруть на локальні пороми ( це ті, які найдешевші та найповільніші), лише швидкісні катери.
Вартість швидкісного катера на Тодду станом на січень 2021 року – 35$ з особи в одну сторону, час в дорозі ~1:20 хв.
З аеропорту катери відправляються о 10:30 та 16:00, в зворотню сторону о 7:00 та 13:00.
У п’ятницю – лише о 16:00 та 7:00 відповідно.
Враження від Тодду:
Наші критерії для вибору острову були наступні:
- Щоб недорого та просто було дістатись з Мале.
- Щоб ціни на житло на острові були “не за всі гроші”.
- Щоб острів мав неймовірно красивий пляж.
- Максимально чистий та зелений острів.
По всіх цих критеріях нам співпав саме Тодду (англійською Thoddoo). Про трансфер ми вже писали вище.
Ціни на житло (зі сніданками) на обрані нами дати починались від 50$/ніч зі всіма податками, що загалом хороша ціна. Ми обрали Alesara Guest House як один з найдешевших варіантів і були дуже задоволені – неймовірні сніданки, хороша локація, приємний власник, чистий та світлий номер. З мінусів – дуже слабкий інтернет, якщо потрібен інтернет для роботи, без своєї сімки важко буде.
Якщо раптом надумаєте тут бронювати – пишіть в Whatsapp власнику Мустафі (+9607416222) напряму і просіть нижчу ціну, ніж на букінгу 🙂
Пляжі тут дійсно космічні. Були на багатьох прекрасних пляжах світу, але пляжі на Тодду однозначно на першому місці в нашому списку.
Тодду вважається “фруктовим” островом – тут вирощується безліч фруктів. Ціни, на жаль, на них, як і на інших островах, в порівнянні з іншими країнами Азії, досить високі, проте дорога на пляж дуже живописна за рахунок плантацій.
На острові є два пляжі – північний та південний. Південний – зовсім невеликий, без лежаків, проте він більш мальовничий, на ньому менше людей та гамаки розташовані в найкращих для цього місцях 🙂
Північний – значно більший, з лежаками (проте які треба займати з самого ранку, в іншому випадку рушник в допомогу 🙂 ) та з більшою кількістю відпочиваючих. На цьому пляжі знаходиться невеликий риф, де можна поспостерігати за черепахами, неймовірне видовище!
Всі пляжі з самого ранку прибирають від того, що викинув океан, ми приходили на пляжі о 7:30 – вже була ідеальна чистота.
До речі, сонце переноситься там не так важко, як в інших локаціях (в першу чергу через те, що є безліч місць, де можна знайти тінь). До прикладу, ми без проблем сиділи на пляжі до 12:30-13:00, в той час, як на Занзібарі вже о 10:00 було неможливо знаходитись на пляжі.
Жодних продавців на пляжі, екскурсій і т.д – стовідсотковий релакс 🙂
Загалом острів дуже малий і його можна обійти вздовж і впоперек за декілька годин, тому не очікуйте тут якихось розваг, вечірок, ресторанів і т.д. Тодду – це про спокій та ідеальні пляжі.
З екскурсій тут стандартний для Мальдів набір – риболовля, снорклінг з мантами, дайвінг. Ми брали тут дайвінг до черепах (зовсім інші враження від сноркання з черепахами на рифі біля пляжу!) і планували взяти снорклінг з мантами, проте під час дайвінгу пощастило побачити манту – це однозначно must see (фото з maldives.com)
З харчуванням тут теж все просто – рис або макарони з тунцем чи куркою 🙂 Восьминоги, кальмари, краби, креветки і т.д – це не про Мальдіви. Проте якщо ви так само обожнюєте тунець, як і ми – це не проблема.
Кафе тут достатньо, ціни усюди +- однакові – 4-8$ за вечерю з особи ( за виключенням декількох найдорожчих закладів), наш фаворит – Seli Poeli, ходили сюди кожного дня, хоч і спочатку назва відлякувала 🙂
Така порція рису з тунцем, як на фото нижче, всього 4 дол:
Як вже згадували вище, ціни на фрукти та їх вибір тут не дуже радують – найдешевша це кавун за 2 дол/кг, папайя від 3 дол за кг, маракуйя 5-7 дол/кг. Ціни +- однакові у всіх локальних магазинах.
Зато кокоси тут лише по 1-1.5 дол за штуку. Великі і смачні! 🙂
Фреші, відповідно, теж дорогі – найдешевші – від 2 дол з папайї. Кокоси та фреші радимо брати по дорозі на пляж тут – по ціна/якість кращих місць не знаходили.
Загальні поради:
- Не тратьте час на Мале. Якщо у вас є вільний час між прильотом/відльотом та катером – можна прогулятись, зайти на ринок, місцевий пляж. Але цілеспрямовано виділяти час не варто.
- Практично усюди приймають як місцеву валюту руфію, так і долари. Хоча майже усюди ( крім екскурсій та житла) ціни вказані в руфіях, тому краще все таки купити місцеву валюту.
- В аеропорті можна придбати лише сім карти з туристичним пакетом, тарифи та ціни тут. На Тодду в Bright Store ми купили звичайну сім-карту того ж оператора, там дещо дешевші інтернет пакети. Швидкість чудова – доходило до 60 мбіт, покриття теж чудове, принаймі на Тодду.
- Карти приймають не усюди (проте загалом в більшості місцт приймають), тому краще мати достатньо готівки. На Тодду біля пірсу є банкомат, не користувались ним, тому детально нічого не скажемо.
Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: