Македонія. Думки вголос

Македонія ніколи не була туристичною країною, проте  регулярно кожного року  кількість туристів невпинно зростає. Якщо ще 7 років тому щорічно Македонію відвідувало майже 600 000 туристів, то тепер це число становить 850 000 , середній приріст туристів кожного року становить +- 5%.

 

Більшість туристів їздять заради міста Охрид, яке знаходиться на однойменному озері. Значну частину туристів складають нідерландці та німці – а це вже щось значить. Фото Охриду теж неможливо не оцінити. Тому очікували ми від Охриду неймовірної краси.

 

На жаль,  в результаті якщо і не розчарувались, то вражень особливих не отримали. Почнемо з самого міста – місто хоч і приємне, але нічим не особливе, таке собі, трішки краще за середньостатистичне містечко з хорошим доглядом за рахунок величезної кількості туристів. Обійти його “найцікавішу частину” можна без проблем за годину часу.

 

Приблизно таке ж враження залишило для нас і озеро. Можливо, це ми якісь “неправильні”, але це нагадало ситуацію з озером Комо в Італії, які всі нам рекомендували його як “must-see” у Північній Італії, а в результат теж не були вражені.

 

Правда, на відміну від Охриду, Комо розташоване у дуже мальовничій території, якщо саме озеро нас не вразило, то гуляти по околицях було приємно. В Охриді, на жаль, і цього не було.

 

Можливо, Охрид – це просто не “наше” місце, або ми ж просто вже стали трохи “розпещеними” мандрівниками, яких з кожним новим місцем все складніше вразити, але навряд чи будемо комусь рекомендувати це місце, незважаючи на його туристичну популярність.

 

 

 

Зовсім інша ситуація – Скоп’є. Від столиці Македонії ми очікували абсолютно нічого, а виявилось, що це цілком непогане місто. Кількість величезних пам’ятників тут просто зашкалює, центр міста гарно доглянутий і облаштований, по “набережній” приємно  гуляти.

А ціни в хороших ( з вигляду) ресторанах біля набережної тут на рівні як в паршивих закладах  харчування у Охриді десь на околиці центру міста.

 

Звісно, це далеко не Париж чи Амстердам, але ми щасливі, що доля ( і халявні квитки Wizzair’у) нас занесла сюди.

 

Ще одна невелика порада  – між вокзалом і центром міста є Торговий Центр. Там, на останньому поверсі, знаходяться фуд-корти. Якщо голодні, то за 2.5-3 Євро можна взяти ситний комплексний обід, рекомендуємо.

 

 

Окей, не будемо багато про Скоп’є, більше ви самі знайдете, просто знайте, що на один-два дня це місто досить ОК.

 

На відстані декілька кілометрів від Скоп’є знаходиться об’єкт, який не можна пропустити, відвідуючи столицю Македонії. Особисто нам, він сподобався в рази більше чим Охрид чи Скоп’є. Називається цей об’єкт – каньйон Матка.

 

Дістатись сюди можна автобусом, який відправляється з сусідньої, від головного вокзалу, платформи. Їхати орієнтовно близько години часу в одну сторону. Вхід в каньйон безкоштовний. На території каньйону ми бачили найдешевший каякінг у нашому житті ( близько 2 Євро за човен на 30 хвилин).

 

Сам каньйон має декілька трекінгових маршрутів, тому якщо ви це любите – приїжджайте сюди якнайшвидше.  Якщо ви просто любитель погуляти по живописних місцях і робити селфі на крутих пейзажах – теж приїжджайте, Ви не пожалієте!

 

Це місце точно попало в ТОП-список природніх об’єктів, які ми бачили.

Радимо запастись питною водою перед прогулянкою, так як за більш ніж годинну прогулянку, ми знайшли там лише одне невелике джерело, а на території самого каньйону воду ніде не продають ( лише перед входом).

 

 

Коротко резюмуючи, Македонія не та країна, яка може похвалитись великою кількістю туристичних пам’яток та цікавинок. Навряд чи, ми відвідали цю країну, якби це ( авіа Скоп’є-Будапешт) не був найдешевшим способом повернення з Албанії, але два дні, проведені тут, нам запам’ятаються назавжди.  Якщо хтось планує тріп по Балканах – не оминайте цю бідну, але горду країну.

P.S З автостопом тут теж все в порядку.

 


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: