Коротко про Гоа.

Останнім часом Гоа став настільки популярним серед туристів СНД, настільки багато інформації,форумів,звітів є про цей штат в Індії, що важко написати щось таке, де це ще не було згадано.  Мандрівники  навіть люблять сміятись з інших мандрівників, коли вони розказують що були в Індії, в Гоа. Адже настільки НЕіндійським є Гоа, практично нічого немає спільного з іншими штатами Індії, цього року, коли в росіян і українців фінансова ситуація погіршилась, індійські “підприємці” не дорахувались чималої кількості грошей, так як українці,росіяни і білоруси приносять основний прибуток місцевому населенню. Але і оминути цей штат аж ніяк не можна, тим паче, що рівнодушним до себе він нікого не залишить  – ні бекпекерів, ні багатих людей, ні любителей тусовок, ні любителей keep calm відпочинку.

Основна помилка більшості людей – писати “На Гоа”, Гоа – це найменший штат в Індії за площею і один з найменших за населенням, тому правильна зв’язка “В Гоа”. В Гоа є більше десятка різних пляжів, тому писати узагальнено про весь штат неможливо, тут є і мекка хіппі Арамболь, і мекка для індійських любителей тусовок Бага, тут є і неймовірні пляжі на півночі, де можна провести незабутній релакс-відпочинок.

Прилітаєте Ви в аеропорт Даболім, найпопулярніший і найпростіший спосіб потрапити на пляж – таксі з аеропорту на потрібний Вам пляж. Так роблять більшість туристів,ціна коливається від 800 до 1400 рупій ( 60 рупій – 1 долар), залежить від відстані до пляжу та наявності кондиціонера в авто. Але є інший, більш складний, проте набагато дешевший спосіб – на автобусах. Розписуємо детально :

1)Виходимо з аеропорту і йдемо пару метрів до дороги, паралельно до виходу з аеропорту буде потрібна нам дорога. Виходимо до неї і лапаємо автобус до найближчого містечка – Vasco ( ціна квитка – 10 рупій).

2) У Vasco шукаємо шатл-бас до Margao (якщо Вам на Південь Гоа ) чи Panaji ( Якшо на Північ Гоа). Ціна квитка до Маграо – 36 рупій.

3) З вищевказаних міст їдуть автобуси на усі пляжі, просто шукаємо на станції автобус,який їде на потрібний Вам пляж. За квиток з Маграо в Палолем ми заплатили 30 рупій.

В результаті : 10+36+30*2 особи = 152 рупії обійшлась нам дорога з аеропорту до Палолему ( +60 рупій обійшовся тук-тук,щоб довіз нас до хорошого і недорого місця проживання). Таксі коштувало 1400 рупій.

Загальний час – приблизно до 3х годин.

Ми вибрали Palolem Beach. Чому?

1) Palolem Beach розташований на Півдні Гоа, де куди менше “тагіл”-туристів, чим на Півночі.

2) Ми довірились відгукам інших людей, які описували цей пляж як ідеальним пляжем для  релакс-відпочинку.

3) Також, на основні відгуків, ми дізнались що там один з найчистіших пляжів Гоа ( для Гоа є нормальним корови на пляжі і т.д) і ніразу про це не пожаліли.

Наша коротка характеристика про Palolem Beach :

1) Чистенький пляж, практично без сміття.  Морське дно також чисте, без камінців,ракушок і, що було дуже важливо для нас – відсутність будь-яких водорослів ( не кожен нормально переносить їх запах). З мінусів – вода була трохи мутною та пси на пляжі до плюсів явно не віднесеш.

2) Як писали вище, вода мутнувата, проте надзвичайно тепла. Практично завжди були хвилі малих-середніх розмірів, є поступовий і недовгий перехід від мілини до глибини, що, звісно ж, плюс.

3) Інфраструктура розвинута на хорошому рівні – кафешки на кожному кроці, проблем з харчуванням немає. Дещо проблемно з wi-fi, він є практично усюди, правда його якість не найкраща. Лише в 2-х кафешках з близько 10-и, де ми були був нормальний інтернет, це Dylan ( знаходиться на самому пляжі) і Olive Room ( знаходиться напроти стоянки скутерів). Тому якщо будете на цьому пляжі, можете зразу йти туди. Також наша порада – купіть собі місцеву сімку з інтернетом ( у нас був 3G Інтернет від Vodafone) – коштує копійки, проте працює практично усюди.

4) З продуктами теж проблем немає – є безліч магазинів та лавок, якщо треба купити якусь техніку ( наприклад у нас поламалось зарядне до нетбука) чи щось інше, чого немає на пляжах – можна з’їздити тук-туком до Canacona, тук-тук в дві сторони обійшовся нам в 200 рупій ( Вважаємо, це була досить завищена ціна, не повторюйте наших помилок і торгуйтесь хоча б до 150 рупій).

Ціни станом на квітень 2015 року ( ~ 60 рупій = 1 доллар)

1) 5 л води – 65 рупій. 1л води в магазинах 15 рупій,в кафе – 20 рупій. Солодкі водички – від 20 рупій за 0.25 л в кафе.

2) Обід в найдешевших кафешках міг обійтись в 50-90 рупій з особи ( величезна порція вермішелі чи рису), в більш дорожчих закладах  – до 200 рупій ( велика порція рису з рибкою + різними соусами).

3) Вечеря з свіжих морепродуктів ( кальмари,креветки, акула, ред снеппер і т.д) + гарнір від 350 рупій за порцію ( хватало на дві особи).

4) 1Кг Папайї – 30 рупій, 1 кг бананів – 40 рупій, 1 кг кавуна чи дині – 20 рупій, 1 кг винограду від 80 рупій.

5) Пиво в кафешках від 70 рупій за 0,5л. Відомий індійський ром Old Monk від 40 рупій за 0,05л в кафешках і від 160 рупій за 0,7л в магазинах.

6) Різні снеки ( чіпси,горішки і т.д) – від 10 рупій.

7) Одяг. Одяг це окрема тема, початкова ціна на штани плану Алі-Баба від 300 рупій, на нормальні футболки від 300 рупій, спідниці від 200 рупій. В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ КУПУЙТЕ по початковій ціні, завжди торгуйтесь! Спокійно можна зменшити ціну в 2 рази, що ми й успішно зробили.

Житло. Ми проживали в простому маленькому будиночку з власним санвузлом,ліжком з москітною сіткою і малесенькою кімнаткою по ціні 460 рупій за ніч ( 2 особи). Початкова ціна  була 500 рупій,вдалось трохи зторгувати. Чим довше днів Ви будете жити, тим більше Вам вдасться зторгувати і ніколи не кажіть що Ви перший раз тут, кажіть що Ви вже були тут минулого року і платити набагато менше – це допоможе Вам, як мінімум, не дати обманути себе.

Гоа в НЕ-сезон. Ми відпочивали в період з 13-20 квітня 2015 року, коли вже туристичний сезон закінчився і були задоволені, тому що :

а) Практично не було туристів,надзвичайно спокійно було на пляжі.

б) В сезон ціни на житло явно вищі, тому у цьому плані нам вдалось зекономити.

в) Кафешки пустували ( а більшість  з них в останні дні нашого відпочинку вже почали закриватись) , тому вечором вдалось нормально збивати ціну на морепродукти за рахунок того, що ми були чуть не єдиними клієнтами 🙂

Загалом, якщо Ви любите більш спокійний відпочинок, то спокійно рушайте в НЕ-сезон, тільки пам’ятайте, що в третій третині квітня все починає закриватись, тому оптимальний варіант – перша половина квітня.

Коротко про враження. Після шумного Мумбаї, Гоа був для нас кусочком раю ( правда, з Андаманськими островами Гоа і близько не зрівняється, але про це у наступних матеріалах) – унікально низькі ціни як для відпочинку біля моря, місцевий колорит теж можна відчути, пройшовшись по торговій вулиці, звісно він тут виражений дуже слабо, але враження Ви отримаєте в любому випадку. Погода була чудова – всі дні жарило сонечко без жодних натяків на дощ. Кокосові пальми, які простягались повздовж усього берега, стали нашим коханням з першого погляду. Якщо з англійською у Вас проблеми – не біда, в багатьох кафешках і магазинах розуміють російську, тож особливих проблем не виникне.

Мабуть,Гоа – це ідеальне місце для відпочинку по відношенні ціна/якість. Звісно, є багато кращих пляжів, тільки от відпочинок там для двох вийде явно не в декілька сотень Євро, а в рази більше. Для Гоа основна витрата – авіаквитки, якщо ж потрапити на європейський пляж можна запросто за смішну ціну, а проживання з’їсть весь бюджет,то тут навпаки. Тому, якщо Ви збираєтесь зависнути на декілька тижнів, то відпочинок в Гоа вийде для Вас набагато дешевшим.

Для тих, хто боїться побачити тут різних змій,скатів і іншу живність, заявляємо – за весь тиждень з живності ми побачили лише маленького краба, якого, бідолагу, хвилі занесли на берег. Уявіть – жодних медуз! Згадую свої відпочинки в Одесі, коли на один метр квадратний водної поверхні був десяток медуз – зразу волосся дибки стає…

Контингент тут теж доволі різний. Очікували побачити багато росіян – їх практично не було, лише декілька раз вдалось почути руский язык. Основною частиною були європейська молодь ( 20-30 років). В вихідні дні ( суботу і неділю) було багато індусів. Чесно кажучи, купатись разом з індусами не дуже комфортно, так як для них купатись в верхньому одязі – це норма. Звісно, це їх особистий вибір  і ми нікого не осуджуємо, тим більше ми тут туристи, а не вони, але майте на увазі, тим паче, що особливою культурою вони не виділяються.

Фото.

 

 


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: