Ich liebe dich, Berlin

Наша подорож до Берліну була третьою цього літа після Евротріпу по Європі та поїздки в Москву. Але якщо перша подорож була абсолютно спонтанна,а друга спланована за 1,5 місяці до неї,то квитки на рейс Краків-Берлін-Краків були придбані аж за 4 місяці до нашої поїздки. Тому,ще до наших відвідин Берліну ми отримали певне задоволення від 4-х місяців мрій про столицю Німеччини 🙂

Відгуки про Берлін неоднозначні – одні говорять,що це чудове сучасне місто з чудовими пам’ятками архітектури,інші говорять,що якщо і варто їхати до Німеччини з туристичними мотивами,тоді вам в Дрезден,а не Берлін,але для нас сам факт,що ми 2 дні проживемо в Німеччині – одній з найрозвиненіших держав сучасності,в столиці Пивоварної Держави,в державі,яка за 70 років зробила такий величезний і,на перший погляд,неможливий стрибок.

Обійдемось без передісторії про те,як ми добирались до Берліну,якщо в 2х словах – практично безплатно їхали на комфортабельному автобусі з wi-fi від Кракова і назад. В своїх минулих записах ми мало писали про культурні пам’ятки міст,а більше писали про місцевих жителів та атмосферу всередині міста. Більшість туристичних інтернет-ресурсів краще за нас опишуть всі місця must-see,тому ми просто прикладемо наші фото з цими місцями,а то часто буває – в путівниках просто неймовірно красиве фото,а при зустрічі “вживу” з об’єктом зовсім інше враження.

 

А от про що ми зобов’язані написати,це про…

 

…Німецькі Ковбаски. Якщо ви будете в Берліні і захочете їх скуштувати – йдете до Бранденбурзьких Воріт,від них 200-300 метрів по Унтер-ден-Лінден,буде будка,яку важко не замітити – вона одна така у тому районі. Просто неймовірні ковбаски! Ціна дорожча,ніж у не туристичних районах,але воно того варте! Близько 3 Євро прийдеться віддати за Каррівурст (Ковбаска з кетчупом та соусом Каррі) , зато ви дійсно зможете відчути смак справжніх німецьких ковбасок. Ми пробували різні ковбаски різної цінової категорії,було також дуже смачно,але все таки не настільки,як там.

… Німецьке пиво. В 80% випадків чим більше очікуєш,тим більше розчаровуєшся. Ми не були розчаровані,але очікували набагато більшого. По-перше,ми собі уявляли,що на кожному кроці будуть пивоварні,насправді – ми майже весь центр і більшість визначних місць,але так і не натрапили на неї. По-друге,незважаючи на це,ми спробували 3 види пляшкового пива і 2 види розливного – так,пиво що те що інше смачніше,чим у нас,але сказати,що Німецьке Пиво – це приклад одного з найсмачніших пив не можна. Очікували трохи більшого.

 

… Берлінську стіну. Введіть в гуглі у пошуку по зображеннях “Берлин Граффити” і побачите шикарніші графіті. От саме такі роботи ми очікували побачити на Берлінській Стіні. Насправді,лише 2-3 роботи нас вразили,якщо не рахувати відомий всім Поцілунок Брєжнєва. Тут однозначно розчарування.

… Берлінські сувеніри. От тут можна спокійно поставити “12” по 12-тибальній шкалі. Такого великого вибору дійсно класних сувенірів і дійсно з оригінальною ідеєю ми ще не бачили. Сотні різних виробів,яких не доводилось бачити раніше. Їх основна “фішка” – ведмідь,який зображений на всіх світлофорах у центрі міста,зображений на більшості продукції. Також популярними є відкритки з частинками Берлінської Стіни – досить оригінально.

 

… Транспорт. Досить дорогий тут транспорт.Одноразовий проїзд в автобусі чи метро 2,3 Євро.Вигідніше купувати проїздний на день. На жаль,точної ціни не пам’ятаємо,але якщо збираєтесь пересуватись транспортом то точно окупиться. Нам,щоб добратись додому,потрібно було їхати метро+автобус = 4,6 Євро в один бік,тобто 9 Євро лише з дому в центр та назад додому,тому доцільно було купляти денний проїздний.

 

…Німецька гостинність. Німецька гостинність – це коли тебе зустрічають в 22.00,пропонують пиво,вино чи “водку”,вгощають всім,що ти забажаєш. Роблять тобі “у дорогу” рис з фрикадельками,а зранку,встаючи о восьмій годині,хазяїн ще спить,зате не полінився,щоб залишити такий сніданок для своїх гостів :

… Кройцберг. Любимо ми в кожному місті гуляти по районах,які відрізняються від інших районів міста і куди рідко ступає нога туриста.В Берліні такий район це Кройцберг. Як ми взнали про це місце і чому вирішили поїхати туди? Просто прочитали на одному форумі текст,який наведений нижче,і вирішили,що ми мусимо потрапити туди 🙂

Текст :”Панки, хіпі та інші бруднулі об’єднуйтеся! Під цим гаслом живе і не працює народ з району Кройцберг, що в південній частині центру Берліна. Це моє одне з улюблених місць для піших прогулянок в гарну погоду.

Кількість графіті та дивних чуваків воістину вражає! Тут носять хустки-арафатки, курять дурь прямо на вулиці, страшенно не люблять поліцію і атомну енергію. Зате люблять кидати каміння (в поліцію), грітися на сонечку, не працювати, іноді ходити на лекції до університету і вести полегшений спосіб життя.
Особисто мені подобається ця простота, подобається річка (канал), місцеві забігайлівки і сліди творчої діяльності на фасадах.

Якщо хтось ще тут не був, то раджу забрести в Кройцберг під вечір, коли життя починає бити ключем. Потрібно вийти з метро «Kottbusser Tor» і піднятися один квартал на північ. До речі, ця станція метро, ніжно іменована місцевими жителями “Kotti”, нагадує палац з’їздів наркоманів всіх мастей, тому зі станції намагаюся завжди вибратися скоріше.

Загалом, кому подобається така атмосфера, із задоволенням проведуть тут час. Перед відвідування Кройцберга слід підвищити рівень алкоголю або канабісу в крові, тоді може навіть виникнути бажання оселитися тут.”

…Замість висновку. Просто виділіть,виділіть декілька ваших днів і поїдьте в Берлін,поспілкуйтесь з місцевими жителями,які,незалежно від віку,легко спілкуються на англійській мові і в будь-якій ситуації допоможуть вам,просто насолодіться рівнесенькими німецькими дорогами,скуштуйте не лише німецьке пиво,а й німецьке вино Рислінг,яке ,для нас,набагато смачніше за французьке чи італійське,підніміться на верхівку Рейхстагу (це повністю безкоштовно),зробіть фото біля Берлінського Кафедрального Собору і просто отримайте заряд позитивних вражень!


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: