Чудовий варіант для самостійної мандрівки без жодних бронювань заздалегідь.
Термальні води та вина – одні з основних “козирів” Угорщини. І якщо в Будапешті і одній з багатьох його купалень не був лише лінивий, то Мішкольц і Токай менш популярні напрямки, проте теж однозначно варті уваги.
Термальні води у печері(!) та один з найпопулярніших винних регіонів Європи, смачна кухня та помірні ціни і усе це під боком – як не відправитись в таку мандрівку?
Відстань з Чопа до Токаю – 100 км, з Чопа до Мішкольца – 190 км – зовсім поруч з Україною. І якщо для мешканців Закарпаття це доволі простий та популярний маршрут, то для жителів інших регіонів та без власного авто це трішки складніший маршрут.
Крок 1. Дістатись Чопа.
Для мандрівки на вікенд – найкращим варіантом є приїзд в суботу вранці і повернення в неділю в ночі, що й ми зробили, завдяки хорошому розкладу потягу Львів-Солотвино від УкрЗалізниці. ( година прибуття та відправлення вказана для міста Чоп)
Вартість плацкарту – 80 грн в одну сторону, купе – 130 грн. Дуже рекомендуємо не економити ті 50 грн і брати саме купе.
Крок 2. Дістатись Угорщини.
Після приїзду в Чоп необхідно потрапити в угорське прикордонне місто Захонь. Вартість квитка +- 90 гривень, розрахунок лише готівкою в міжнародній касі вокзалу у Чопі!
Час їзди – 18 хвилин.
На поїзд з виїздом в 03:28 нереально встигнути, тому прийдеться їхати о 05:30. За 30 хвилин до відправлення потягу пасажирів запрошують на митний та паспортний контроль з української сторони, з угорської сторони – при прибутті в Захонь заходять прикордонники та митники та проводять контроль. Контроль скоріше виглядає формальністю – без жодних питань ми отримали штампи в паспорт.
Забігаючи наперед, публікуємо розклад потягів з Захонь в Чоп – радимо їхати останнім потягом в 20:15, щоб максимально довго перебувати в Угорщині ( вартість квитка 750 форінтів, ~ 2.2 Євро)
Крок 3. Мандруємо Угорщиною.
Далі вашим найкращим другом буде сайт Угорської Залізниці MAV-START, на якому зручно будувати свій маршрут.
Наша порада – в перший день їхати в Мішкольц, а на наступний день повертатись в Захонь з кількагодинною стиковкою в Токаї.
Усі потяги з Захоні в Мішкольц ( і навпаки) їдуть з пересадкою в Ньїредьгазі, при цьому всі потяги з Ньїредьгази в Мішкольц ( і навпаки) зупиняються в Токаї.
Приблизна вартість квитків:
- Захонь – Мішкольц 3000 форінтів ( 9 Євро)
- Мішкольц – Токай 1200 форінтів ( 3.6 Євро)
- Токай – Захонь 2000 форінтів ( 6 Євро)
Для молоді віком до 26 років діє знижки в розмірі 33% на поїздки з п’ятниці 10:00 по неділю 23:59.
Ми активно користувались цією знижкою, крім відрізка Токай-Захонь, де нам ціну з знижкою сказали вищою ніж без неї 🙂
Проблема в тому, що на жодних з вищеперелічених вокзалів ніхто не знав англійської мови, а ми – угорської. Тому сайт Угорської Залізниці був нашим найкращим другом – ми до хвилини розписали наш маршрут і просто на вокзалі з телефону показували які квитки нам потрібні ( години відправлення та прибуття) і наголошували увагу, що ще немає 26 років.
На усіх відрізках курсують і прості електрички, і Інтерсіті – другий варіант швидший, з розетками та стабільно працюючим wi-fi, а ціни зовсім трохи вищі.
MAV-START – сайт угорської залізниці для планування маршруту.
Мішкольц. Короткий путівник та рекомендації.
Хоч і Мішкольц третє місто у Угорщині за кількістю населення, але в суботу о 18:00 центральна вулиця була практично безлюдна. Загалом – типове європейське містечко з приємним “вилизаним” центром, в якому можна погуляти годинку-дві, але затримуватись на тривалий час – ні.
Біля Мішкольца знаходяться замки Діошдьор та Ліллафюред – ми їх не відвідували, так як надали перевагу максимально довго провести час в купальнях та відпочити, ніж ганятись за кількістю побачених об’єктів,які ще й не особливо вразили нас по фото.
Печерна купальня Мішкольц – Тапольца.
Заради неї ми та усі інші туристи приїжджають у Мішкольц. Знаходиться вона на відстані 7 км від центра міста, доїхати до неї можна автобусом №2 (у вихідні дні – №20) від центра міста.
Розклад автобусів та інші зупинки можна глянути на офіційному сайті громадського транспорта в Мішкольці.
Квиток в одну сторону коштує 300 форінтів при покупці квитка у кіоску чи 400 форінтів при покупці у водія.
Це єдина купальня у Європі, що вона розташована у природніх, вимитих за тисячоліття термальними водами, печерах.
Температура води становить від + 20 ° до + 36 °, протяжність печери – близько 50 метрів. Приємного бірюзового кольору вода приваблює не тільки любителів водного відпочинку, а й бажаючих поправити своє здоров’я. Так як у ній містяться такі елементи, як йод, бром, кальцій, магній, радон.
У печері знаходяться шість різних басейнів: 3 басейна для дітей; озерна купальня; бассейн-мушля; бассейн для плавання.
Окрім цього на території знаходиться безліч “відкритих” басейнів та за додаткову оплату сауни, масажні кімнати і т.д
Актуальні ціни та розклад радимо перевіряти на офіційному сайті, так як на всіх блогах, де ми читали інформацію про дану купальню були неактуальні ціни.
Станом на серпень 2019 року купальні відчинені з 09:00 по 20:00, вхідний квиток в літній сезон ( з 1 травня по 30 вересня) коштує:
- Повний день – 4400 форінтів дорослий, діти до 4х років безкоштовно, діти, студенти та пенсіонери – 3300 форінтів.
- 4х годинний квиток – 3100 форінтів дорослий, діти до 4х років безкоштовно, діти, студенти та пенсіонери – 2650 форінтів.
Поруч з купальнями знаходиться крутий атракціон Miskolc Bobsled track, який коштує лише 500 форінтів, а емоцій маса – дуже рекомендуємо.
Відео від Two travel bugs:
Де пообідати?
Якщо ви думаєте, що це порція на 6-8 людей – помиляєтесь. В меню це вказано як порція на 4 особи. Нас було шестеро і усі були голодні, але це все не осилили. Як і інші відвідувачі даного закладу – ніхто при нас не з’їв повністю своє замовлення – просили, щоб запакували з собою.
Ресторан називається Tusculanum Étterem, знаходиться зовсім поруч з купальнями, і ціни там дуже хороші – за таку порцію ми дали 11 000 форінтів ( включаючи 10% service fee), порція гуляшу ( за відгуками – це літрова каструля супу) – 800 форінтів. До прикладу, в місті ми не бачили нижчих ніж 1000 форінтів.
Щодо смаку, то смачно. Не скажемо, що щось нереально смачне і т.д, але загалом смачно – ми рекомендуємо.
Де зупинитись?
Останні декілька років майже завжди ми бронюємо житло через Airbnb, ця мандрівка не була винятком. Бронювали житло за тиждень до заїзду, на День Незалежності, тому вибору майже не було і ми “ризикнули” взяти житло без відгуків – лінк на апартаменти.
І нам неймовірно пощастило – власники тільки недавно зареєструвались на Airbnb, тому апартаменти в ідеальному стані. Затишно, чисто, красиво, зручна локація – за 19$ дол краще і не могло б бути. Ну, хіба що кухня не була б зайвою 🙂
Якщо ви ще ніколи не бронювали через цей сервіс – є можливість отримати дуже хорошу знижку на перше бронювання, усі деталі тут.
Токай. Короткий путівник та рекомендації.
Токай – супер маленьке містечко ( село), проте яке ж воно красиве! Обходити його можна за 1-2 години, тому навряд чи є зміст тут залишатись на ніч та виділяти цілий день, а от як транзитна точка з Мішкольца в Захонь – пару годин тут провести – must do.
Головний винний регіон Угорщини славиться, ніколи не здогадаєтесь чим, вином! Вино тут повсюди, його тут простіше знайти, чим питну водну. Куди не глянь – усюди вино.
І ціни, вони копійкові – келих вина (100 мл) в непоганому погребі – від 150 форінтів ( 12 гривень)! До речі, рекомендуємо цей погреб – Rakoci pince.
В магазинах літр коштує +- 700 форінтів, 2л – 1200 форінтів ( в супермаркетах можна найти і по 400 форінтів, проте навряд чи воно хорошої якості).
Але не заради одного вина варто їхати сюди. Концентрація милих будиночків на квадратний кілометр тут зашкалює! Ніколи не могли б подумати, що в Угорщині може бути така краса.
Просто заскочіть сюди на годинку-дві, келих вина, прогуляйтесь цим милим маленьким містечком – позитивні враження гарантовані.
З ресторанів – Halra Bor Restaurant виглядає як не найгірший варіант. Загалом ціни вищі, ніж у вищезгаданому закладі, проте судячи по відгуках, це один з найбюджетніших ресторанів. Порція гуляшу коштує 1100 форінтів – порція досить велика.
“Краще один раз побачити, ніж сто раз почути” – своє завдання ми виконали – максимально детально розписали усю логістику, ціни і т.д – вам залишилось лише вибрати вихідні та побачити це все на власні очі 😉
Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: