"Hello,I'm A'dam"

Яке у Вас виникає враження після приїзду до одного з українських вокзалів і прилеглих до них територій? Бруд,неприємний запах, десятки бездомних людей… В Європі така ситуація теж не рідкість : вокзал в Парижі GareduNordнічим не кращий наших вокзалів,не така сама,але схожа ситуація і Мілані.

Але коли ти приїжджаєш в Амстердам – ти одразу закохуєшся у це місто,починаючи саме зі знайомства з їхнім вокзалом.

Трохи передісторії. Наш тріп до Амстердаму почався з прильоту в аеропорт Ейндховена,потім автостоп до Роттердаму,де ми встигли переглянути неймовірно сучасну архітектуру та візитку міста – міст Еразмуса та вирушили електричкою в сусідню Гаагу.

Саме в Гаазі ми перший раз покохали Нідерланди – красивий історичний центр міста,сотні,чи,навіть,тисячі велосипедистів та Північне Море – як це прекрасно побачити просто море,не скупатись у ньому,не полежати на пляжі біля моря,а просто його побачити…

 

А ще в Гаазі самий дорогий трамвай який ми тільки бачили – 3 євро за проїзд,у нас штраф за безквитковий проїзд менше коштує) Правда,ми вирішили не особливо тратитись на білети і купили лише один квиток на трьох в дві сторони)

На цьому наше “халявство” не закінчилось. Ознайомившись з Гаагою прийшов час вирушати в Амстердам. Варіантів було два – автостоп або зайцем в поїзді. Ну не платити ж 11,5 євро за 40 хв проїзду! Вибравши другий варіант ми спершу пожалкували про це,коли двері потягу зачинились – лячно все таки їхати так… Але ми не розгубились і знайшли кращий варіант – сховатись у туалеті) Так і зробили і доїхали з Ейндховена через Роттердам та Гаагу до Амстердаму не потративши ні копійки!

Як вже і писалось – в Амстер ти закохуєшся відразу після зустрічі з найкрасивішим вокзалом,який ми коли-небудь бачили

 

Проїзд в трамваї у Амстердамі теж не з дешевих – 2.8 Євро і зайцем тут не прокатаєшся – при вході відчиняються двері лише біля водія та кондуктора і ти будеш просто змушений оплатити за проїзд.

Вдруге ми покохали Нідерланди коли побачили маленькі будиночки та всім відомі канали. Це настільки красиво,що ні слова,ні фото не зможуть передати цю красу. Канали – одне з найкращого,що є в Амстердамі. Біля каналу ти можеш присісти та просто насолоджуватись проведеним часом біля нього,а якщо купити ще й пляшку вина та відмінний голландський сир,то можна не замітити як пройде весь вечір. Щодо будиночків – за 4 дні перебування в Амстердамі ми ніразу не побачили багатоповерхівки – все 2-4х поверхові будиночки з цікавою архітектурою,великої кількістю квітів та зелених насаджень біля них,що тобі хочеться кинути все та залишитись жити тут.

Просто перегляньте відео,зняте під час прогулянки по каналам Амстердаму і переконайтесь самі.

 

Втретє ми покохали Нідерланди коли почали куштувати їх сир та вафлі. Знаєте,те що у нас називають Голландським Сиром,Гаудою та Едамом – це сміття. Дійсно сміття. Їх та наш сир немає абсолютно нічого спільного. Ми перепробували десятки різних видів – і з соусом Песто, і з трюфелем ,і з лавандою,мазали їх різними нідерландськими гірчицями,пробували козиний сир з варенням – і кожен раз ми отримували неймовірну насолоду. Здавалося б ,коли все,ти більше вже не можеш їсти, “Iamfull”, але тут ти бачиш ,що перед тобою далі сир – втриматись нереально. Те саме стосується і їх фірмових вафель з сиропом. На перший погляд нічого особливого,але коли ти дійсно розсмакуєш ці вафлі… Що тут говорити,якщо додому ми привезли саме вафлі,а не сир)

Люди. Вони не такі як у нас,ні. Те,що європейці завжди тобі підкажуть та допоможуть – відомо всім і перевірено на багатьох містах. Та тут ,окрім цього,люди не вішають штори на свої вікна – їм нічого приховувати. Вони можуть спокійно йти по вулиці та курити енну “порціютрави” при цьому зберігаючи адекватність та здоровий глузд. Прямо у головному парку міста вони готують собі шашлик – де ви ще таке побачити?

Жили ми по каучсерфінгу і можемо сказати пару слів про жителів Амстердаму зсередини. Першим нашим хостом був Андреас -американський футболіст,який переїхавв Амстердам через те,що підписав контракт з місцевою командою. Party,трава,випивка – як норма життя. Але при цьому він був строгим відносно чистоти та завжди зберігав здоровий глузд. На жаль,у нас не дуже зійшлись інтереси і не можемо написати багато про нього.

 

Іншим хостом був Артур – 61-й дід,корінний житель Нідерландів. Хоча,який до біса дід? Хіба можна назвати дідом людину,яка вкрала велосипед просто так,тому що “Iamcrazy”? Хіба можна назвати дідом людину,яка постійно подорожує ,вільно спілкується на англійській мові з молоддю,кожен день приймає молодь зі всього світу ,сам змайстрував практично всі меблі у своєму дому,включаючи підлогу та ліжко з підсвітленням та не соромиться спілкуватись на будь-які теми? У нас люди в 40-45 років виглядають гірше чим він. Саме такі люди у Амстердамі ще одна причина,чому ми повинні повернутись у це місто.

Музеї. Насправді,ми не любителі музеїв і дуже рідко їх відвідуємо. За всі наші подорожі ми відвідали лише Лувр і виставку в Краківському Вавелі,де була картина да Вінчі “Дама з горностаєм”. Тут ми відвідали 6 музеїв і про кожен з них по черзі.

 

Музей Анни Франк – єдине,що не вразило нас в Нідерландах. Один з найбільш відомих музеїв Нідерланду,до якого завжди черги по декілька годин (хоча особисто ми чекали 15 хв). Музей про історію життя єврейської дівчинки та її переховування у будинку,який зараз є музеєм не сподобався тим,що мало що у ньому є “музейному”. По факту,це просто будинок у якому колись жила ця дівчинка де у кожній кімнаті розміщений екран і по ньому розказують різні історії про її життя.

 

Музей Сучасного Мистецтва здивував нас позитивно. Божевільні картини,божевільні експонати,дивні речі – просто дивіться фото у робіть висновки)

Rijksmuseum– художній державний музей,який ми перше не планували відвідати ,але через рекомендації інших людей відвідали його і ніразу не пожаліли. Важко писати про цінність його експонатів людям,які мало що розуміють у мистецтві,але навіть нас вразили роботи Рембрандта,особливо картина “Ночной Дозор”,пам’ятки культури Давньої Азії,”Ляльковий Будиночок”,вартість якого у минулому булла рівноцінна вартості звичайного житла та інші експонати – ви обов’язково повинні відвідати цей музей!

 

Музей Немо – величезний науковий музей в Нідерландах. В музей НЕМО привозят школярів та студентів зі всієї Голландії.Музей Немо розповідає нам про те, як влаштований і функціонує навколишній світ. А сама будівля показує, як влаштований і функціонує музей. Внутрішній простір НЕМО влаштовано так, що де б не знаходився відвідувач, він майже завжди бачить величезний простір всіх чотирьох рівнів музею. Виникає відчуття одночасності всього, що відбувається. Це дуже ефектно. Чому надуваються бульбашки? Яка дитина буде у майбутніх батьків?Як працює сила тяжіння?Який принцип роботи мостів?Відповіді на ці та інші питання ви знайдете самі зробивши невеликі експерименти!

Також варто згадати про Заансе Сханс – музей під відкритим небом,аналог львівського Шевченківського Гаю або київського Пирогово,який знаходиться в 30 хв їзди від Центрального Вокзалу ,вартість проїзду 10 Євро в дві сторони,вхід безкоштовний. Саме тут ви зможете побачити традиційні нідерландські млини,людей у традиційному голландському одягу та просто побачити Нідерланди декілька століть тому.Про це місце не можна багато писати – краще просто відвідати його,цю красу не передати буквами.

Але найбільше нас вразив Heineken Experience.Музей Пива,Перша Пивоварня пива Хайнікен має мало чого спільного з традиційним музеєм .Скоріше це Розважальний Центр де Ви за 16 Євро (Важливо – купуйте квитки не у самому музеї,а у посередницьких агентствах – так буде дешевше ) :

1)Скуштуєте один бокал 0,33 та два 0,5 бокали тільки звареного пива або один бокал 0,33 , один бокал 0,5 та пройдете невелике навчання як правильно наливати пиво та отримаєте зразу ж відповідний сертифікат.

2)Взнаєте все про історію Пивоварні Хайнікен.

3)Відчуєте себе у ролі пивної пляшки.

4)Зробити десятки кумедних фото.

5)Зможете зіграти настільний футбол чи футбол на X-Boxi

6)Отримаєте бокал у подарунок.

7)Покатаєтесь по одному з каналів Амстердама.

Про цей музей варто написати окремий матеріал – настільки він вражаючий!

Вчетверте ми покохали Амстердам після знайомства з його центром міста та прилеглими територіями : Площа Дам,Новий Маркет,площа перед Рейксмузеум вузенькі вулички між цими площами зі своїми мальовничими каналами,деякі з них вночі перетворюються на “Квартал Червоних Ліхтарів” ,азіатський квартал – у цих місцях завжди бурлить життя – чи то день чи то ранок ; чи то неділя чи понеділок – тут сумно ніколи не буде. Більшість пабів тут завжди заповнені,люди стоять на вулиці з бокалами пива і горлають незрозумілі для нас пісні,біля одного з тайландських “ресторанів” люди стоять просто з тарілками в руках – там не то що немає де сісти,немає де яблуку впасти! Купити банку пива в одному з ближчих магазинів (пиво у них дійсно пиво,а не те,що у нас продають ) та просто “заблукатись ” тут – серед сотень незвичних для нас ресторанів,нетипових для нас людей.

Мабуть,перед тим,як ви почали читати цей запис,ви уявляли що тут буде написано про легалізовані наркотики,вулицю червоних ліхтарів та тюльпани – не варто помилятись,Амстердам шикарний і без цього.Звісно,багато хто їде лише заради легалізованої трави яку можна купити майже на кожному кроці – кофешопів тут більше,чим достатньо. Але самої атмосфери міста достатньо,щоб “одурманитись” і відчути справжню свободу.


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: