Аеропорт Гавани. Найдешевші варіанти трансферу до міста.

Ділимось інформацією як дешево дістатись з аеропорту Гавани в місто.

Для розуміння матеріалу варто пам’ятати, що на Кубі в обігу дві валюти – CUC(кубинський конвертований песо) i CUP (кубинський песо).

1 CUC = 0.91 EUR = 25 CUP.


З аеропорта Гавани, який розташований за 15 км від міста, не курсує громадський транспорт чи шатл бас в місто.

Вас охоче підвезуть таксисти, ціни стартують від 25-30 CUC ( а то й вище), проте “стандартна після торгу” ціна – 20 CUC. Можливо, якщо дуже постаратись, вийде трішки скинути ціну, проте, по відгуках, ми зробили висновок, що стандарт після торгів – 20 CUC.

Якщо ця ціна влаштовує вас – чудово, якщо ні – є способи доїхати по ціні від 1 CUP (0.04 CUC) до 10 CUC.


Автобус P12 курсує від зупинки, яка знаходиться на відстані 3.3 км від Терміналу 3 ( основний термінал для міжнародних рейсів) до самого центра Гавани.

Координати: 23.00628, -82.393673

Лінк на мапу.

До зупинки можна дійти пішки, можна доїхати на таксі ( ціна “по відгуках” 1 CUC) або за 1 CUP(0.04 CUC) доїхати шатл автобусом до Терміналу 2 і від нього пройтись декілька метрів, проте цього автобусу ми не бачили по прильоту та вирішили не чекати.

Вартість проїзду в автобусі P12 – 1 CUP ( 0.04 CUC).


Тому якщо вирішите скористатись цим автобусом – радимо по прильоту в обміннику придбати трішки CUP, проте без проблем можна і розрахуватись CUC  та отримати решту в CUP по +- реальному курсу.

До речі,спокійно обмінюйте потрібну суму в аеропорті – курс такий ж самий, як у місті.


Згідно відгуків, автобус курсує з самого ранку ( +- 7 ранку) до пізнього вечору ( +- 23 години), інтервал +- 20 хвилин. Час в дорозі – 1 година ( до прикладу, на таксі 20 хвилин).

І все було б ідеально, якби не одне “але” – ці автобуси постійно переповнені. Ми читали безліч відгуків про це, але не очікували, що в реальності все настільки погано.

Чекаючи автобус 20 хвилин, на зупинці зібралось біля 20-ти людей і ніхто з них не вліз в приїхавший автобус. До речі, що ми замітили під час нашого перебування в Гавані – автобуси загалом завжди переповнені людьми та на зупинках десятки людей. Ось приклад однієї з ситуацій, далеко не найгіршої:


Можливо, це просто нам так не пощастило, так як є десятки відгуків від людей, які успішно доїжджали цим автобусом в місто, без комфорту, в тісноті, але в 500 разів дешевше, ніж на таксі 😉


Є ще інший варіант – з тієї зупинки ловити авто в місто. Машини охоче зупиняються і пропонують набагато нижчу ціну, ніж з аеропорту – 10 CUC. Можна трішки поторгуватись і скинути ціну, нам вдалось доїхати за 8 CUC за двох – з самого аеропорту ніхто б на таку ціну не погодився 🙂


Аналогічно і в зворотню сторону – в центрі міста кінцева цього автобуса ( лінк на карту з зупинкою), тому сісти тут буде простіше.

Або ж на таксі, в зворотній бік пропонують нижчі ціни – нам без проблем вдалось домовитись до 15 CUC, тому ніколи не погоджуйтесь на стандартний цінник 25-30 CUC,  а торгуйтесь по максимуму 😉


Будемо вдячні практичний досвід від інших мандрівників в коментарях, як Ви діставались з аеропорта в місто та навпаки 🙂


Замість P.S – будьте уважні при розрахунку з таксистами, особисто познайомились з людиною, яка дала 100 CUC за проїзд, а здачу отримала 75 CUP – в результаті проїзд обійшовся не ~ 22 Євро, а цілих 90!


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: