Couchsurfing (Каучсерфінг) для новачків.

CouchSurfing, також CS, каучсерфінг – одна з найбільших гостьових мереж (існує у вигляді он-лайн служби). Об’єднує більше 7 мільйонів чоловік в 246 країнах (серпень 2012) . Створена з метою сприяння процесу глобалізації. Члени мережі безкоштовно надають один одному допомогу і нічліг під час подорожей і організують спільні подорожі (проте, іноді, за взаємною домовленістю, гості платять за їжу або інші витрати).

З моменту написання цієї статі інтерфейс сайту дещо змінився, але логіка роботи і т.д – ні, дана інструкція – актуальна.

Якщо простіше – це ціла соціальна мережа, де люди готові безкоштовно ( за магнітик, шоколадку чи просто цікаві історії) прийняти до свого дому мандрівників чи показати місто, піти на келих пива чи чашку кави. Останнім часом ця мережа набирає стрімких обертів, тому і інтерес з боку новачків невпинно зростає. Насправді – все просто і у цьому матеріалі будуть написані очевидні речі + власний досвід. Єдине, про що хочеться написати зразу ж – не сприймайте каучсерфінг та Ваших хостів ( люди, які будуть приймати Вас) лише як халявний ночліг чи, що гірше, людей, які повинні Вас нагодувати чи поводити по ресторанах.

Якщо людина прийняла Вас – не поскупіться привезти з собою якийсь магнітик чи шоколадку, на крайній випадок – старайтесь зацікавити цю людину, а не просто використати її.

Крок 1. Реєстрація та заповнення профілю.

Переходимо на сайт і бачимо таку картину :

Тут все простіше простого, вводимо базові дані і тиснемо Create  account чи економимо 2 хв і заходимо через профіль Facebook.

Далі заходимо в My Profile ( як на фото нижче) і сразу ж там тиснемо на Edit Your Profile

Далі Ви потрапляєте на сторінку, у якій потрібно дати МАКСИМАЛЬНО ПОВНУ І ТОЧНУ інформацію про себе. Не упускайте жоден пункт, не пишіть банальності типу “I am open-minded person “. Більшість майбутніх хостів звертають на це увагу і Ви повинні показати, що Ви дійсно цікава людина, з якою буде весело, а не просто “випадковий пасажир” . Нижче наш приклад ( він далеко не ідеальний, але можна на нього орієнтуватись як на середню планку) :

Інформація додана. Тепер залишився не менш важливий момент – фото. Ймовірність, що Вас захостять без фото практично нульова. Бажано завантажити не 1-2 фото, а 5 і більше. Переходимо в пункт Photos і додаємо фото.

Крок 2. Шукаємо хоста.

Інформація заповнена,прийшов час шукати людину,яка прийме Вас ( хост). На кожній сторінці зверху є стрічка, де просто достатньо ввести місто, у якому Вам потрібен хост і Вам видадуть сотні варіантів.

Звісно,Вам видадуть сотні чи,навіть,тисячі варіантів, але багато з них просто “мертві душі” і т.п, тому спочатку потрібно налаштувати фільтр ( правий блок) :

Radius : ставимо 5 км, щоб не було ситуації, що будете шукати хоста в Львові, а знайдете в селі за 15 км 🙂

Availability : тут все зрозуміло.

Host Infо : Вибираємо тих,хто має відгуки – цього достатньо.

Gender : На Ваш розсуд.

Last Login Date :  У великих містах ( Барселона,Варшава,Рим і .т.д) доцільно ставити в останні 24 години. Логічно – якщо людина недавно була в мережі, то її відповідь отримаємо швидше, чим від тієї, хто останній раз заходив 2 роки тому 🙂 В малих містах ( Кишинів,Братислава і т.д) не так вже багато каучсерферів, тому тут доцільніше вибрати в останні 7 днів, щоб мати більший вибір.

Наступні пункти є не такими важливими і їх можна ігнорувати ,крім Other Filters – Number of Guests Welcome , там вибираємо скільки осіб буде з Вами ( враховуючи Вас).

Після налаштування жмемо зверху Search. Вам вибиває новий список людей, враховуючи Ваші фільтри.

Тепер залишився останній крок – надсилання заявок. Все просто – переходимо на будь-чий профіль і тиснемо Send Request ( велика синя кнопка з принтером).

Після чого нам вискакує таке вікно :

Вводимо дати подорожі, кількість гостей і звернення до самого каучсерфера. У зверненні повинно бути вказано декілька слів про Вашу майбутню подорож та мотивація, чому цей каучсерфер має прийняти саме Вас!

Приклад нашого листа ( наша англійська і наші листи далекі від ідеалу, але таких листів нам достатньо,щоб находити хостів) : ” Hello,Yura!
I and my girlfriend Olha ( she doesnt have cs profile, i sent him facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100005207580443) want to visit beautiful Lviv! I saw photos your city – WOW!
We have seen many cute city ( Vienna,Brugge,etc) and want to compare them with Lviv.
We are student,but we travel a lot, so we can share with  you our story, i am sure,it was interesting for you.
Also we read your profile and saw that you are fan of FC Liverpool.  We arent liverpool’s funs,but we visited match Besiktas-Liverpool and I am absorbed into football.so i hope,we wiil be able to visit some pubs ,drink good beer and talk about this and other situation!
I hope,see you soon! ”

Наші поради :

– Завжди уважно читайте інформацію про людину,якій Ви пишите лист. Можливо, ця людина ходить голою по хаті чи живе разом з трьома сусідами у однокімнатній квартирі.

– Після того, як Ви уважно прочитали інформацію, візьміть щось те, що є спільного між Вами  і цією людиною і вкажіть це у Вашому листі. Наприклад, у Вас подібні музичні смаки чи Ви обоє закохані в французьке кіно. Якщо ж Ви не найшли взагалі нічого спільного або ж на профілі людини нічого не вказано, просто напишіть, що Ви хочете, щоб цей кауч став Вашим другом у цьому міста ( хоча краще знайти хоча б якусь зачіпку, щоб людина бачила, що Ви дійсно читали її профіль).

– Багато людей не люблять, коли їм надсилають копіпаст. Не робіть цього. Достатньо зробити копіпаст про місто, а мотиваційний лист для кожного писати індивідуально. Тому для того, щоб не було копіпасту люди часто залишають кодове слово у себе на профайлі. Це виглядає так- у себе на сторінці вони пишуть : Для того, щоб я бачив, що Ви дійсно читали мій профайл, вкажіть у вашому листі слово Крокодил/Кіт/і т.д.

– Чим популярніше місто, тим більше охочих відвідати його, тим більше завантажені там хости.  Тому старайтесь в таких містах писати якнайкращі листи та відправляти чим побільше запитів.

–  Найти хоста за допомогою всього лиш одного листа дуже складно. В середньому, нам достатньо 20 листів, щоб хтось відгукнувся. Якщо ж відгукнуться декілька – не забудьте комусь одному написати, що Ви вже знайшли іншу людину. В іншому випадку, ця людина буде чекати Вас, а Ви так і не приїдете.

Крок 3. Відгуки.

Відгуки – важливий компонент як для гостів,так і для хостів, адже обидві сторони хочуть бути впевненими що вони приймають ( їдуть до) порядну людину. Тому спочатку завжди  буде важче знайти хоста, так як не всі ризикнуть прийняти людину без відгуків. Нам повезло, і ми знайшли хостів в Кракові та Мілані не маючи відгуків,  але якщо у Вас є друзі, які вже зареєстровані на Каучсерфінгу – попросіть їх,нехай залишать про  Вас відгук, що ви порядна людина. Чим більше відгуків – тим легше найти хоста.

Це ж саме стосується хостів, якщо Ви бачите, що в людини за рік лише один відгук – це абсолютно нічого не значить,можливо, людина просто рідко використовує цей сайт, ми  ж стараємось, шукати людей,в яких 5+ відгуків, у крайньому випадку пишемо тим, у кого менше. Двічі жили у людей, в котрих було лише по відгуку – проблем не було.

Якщо ж у хоста є негативний відгук – завжди читайте його, можливо, йому просто не повезло з гостем, який здуру написав негативний відгук, можливо він просто не знайшов спільної мови з гостем. Але якщо серед негативних відгуків є запис, де хост виставив людину вночі за двері без причини чи просто в день прибуття гостя ігнорив його і хост в свою чергу ніяк це не прокоментував – ми б не відправляли заявку такій людині.

Ознайомитись з відгуками про іншу людину можна в пункті References ( Отримали негативний відгук через те, що забули попередити хоста, що ми не зможемо приїхати, будьте уважні )

Залишити відгук можна на сторінці профайлу ( див фото )

Власний досвід.

Близько року ми використовуємо цей прекрасний сервіс. Перший досвід був у нас в Кракові, де нас прийняла мила парочка. Ми спали на надувному матраці у кухні, приготували смачну вермішель та грали настільні ігри.

Далі нас прийняв Серджіо у Мілані, який завжди сміявся і розказував “які тупі американці” 🙂

В Москві ми жили в Льоші – корінного москвича, який мав вишиванку, прапор України та публічно підтримував майдан.

В Берліні ми та ще троє інших , незнайомих нам, людей жили в Детлефа – 61-річного пенсіонера, який усіх здивував нас шведським столом на сніданок.

В Амстердамі ми жили в гравця регбі та в діда, який від “нєчего делать” вкрав велосипед 🙂

В Бельгії у нас було 4 різних каучсерфери, жили як і в квартиру рідкісного грязнулі, так і в шикарніших апартаментах.

В Чилі наш кауч, Лео, возив нас у сусідні міста та пригощував різними ніштяками.

В Будапешті разом з нашим каучем ми пили смачне словацьке пиво, в Словаччині ми теж пили словацьке пиво з словацьким каучем,а у Австрії – австрійське пиво з австрійським каучем 🙂

В Тирасполі нас прийняв гравець команди “Что?Где?Когда?” і показав тренування їхньої команди.

Сюріл прийняв нас в останній момент і завдяки ньому ми побачили як живуть багаті індуси.

І,звісно ж, не можна забути сім’ю переселенців з Донбасу, які прийняли нас в Києві.

Хочеться сказати усім Вам ДЯКУЮ за те, що зробили кожну нашу подорож чудовою!

 


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: