"Асцярожна, дзверы зачыняюцца"

Саме ця  фраза разом з “Чыгуначны вакзал” найбільше запам’яталась з нашої короткотривалої поїздки по Білорусі. Білорусь ми відвідали транзитом,основною метою поїздки була Москва (про що згодом напишемо) і встигли відвідати Брест та Мінск.

Звісно,Білорусь є далеко не туристичною країною,але відвідати її варто,тим паче для українців туди не потрібно жодних документів,крім українського паспорта! До Бреста ми їхали через Ковель та Заболоття,саме такий є варіант найбільш бюджетним,трохи дорожче вийде  з Ковеля їхати напряму автобусом до Бреста. А з Бреста можна попасти в будь-яку точку Білорусі.Нам був потрібний саме Мінск і квиток в один бік на поїзді в плацкарті обійшовся приблизно в 50-60 грн.

Про Брест. В Бресті ми пробули лише 4 години,тому,на жаль,головну туристичну точку міста – Брестську Фортецю,відвідати не вдалось,проте погуляти по центральній вулиці встигли.Спокійна,затишна вуличка,яка кардинально відрізняється від інших вулиць міста,з невеликою (на фоні Львова) великою кількістю кафешок та ресторанів та молодими людьми. Ціни,якщо перевести по курсу у гривні,практично такі ж ,як у нас,багато рошенівських цукерок 🙂 Чистий та затишний залізничний вокзал,що не можна сказати про автовокзал.

Про Мінськ. В Мінську були декілька годин з самого ранку і проїжджали Мінськ в вечірній вечір неділі і,що сильно здивувало, – центральна вулиця була практично пуста! Саме місто також не є туристичним,велика кількість радянської символіки на житлових будинках,але,незважаючи на це,у місті є сучасна бібліотека,яка,мабуть,є одним з головних тур.об’єктів міста. Прогулявшись по центральній вулиці міста ніяких цікавих об’єктів для себе не знайшли.Мабуть,не там ми шукали ці об’єкти – прочитавши потім більше про Мінськ стає зрозуміло,що якщо ти хочеш знайти щось цікаве для мандрівника,то тобі потрібно вибратись за межі міста до Несвіжу,Нарочанського Національного Парку,Дудуткі та Заславського Водосховища.

Про Білорусь. Якщо  з туристичної точки зору ця країна не є вражаючою,проте після її відвідин ми були змушені задуматись – чому у такій близькій для нас країні ми ЖОДНОГО разу не побачили якогось сміття поза урною?Чому в Білорусі настільки чисто,що можна ходити босим?Чому у них немає жодних ям на дорогах?Чому на вокзалах ми ніразу не бачили безпритульних і не відчули жодних неприємних запахів? Що  б не говорили про Лукашенка, але в чомусь таки Білорусь може втерти носа не лише нам, а й європейським країнам.


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: