План-список дій при появі ускладнень зі здоров’ям під час подорожі

Назустріч подорожі – тільки гарні думки!

Пакуючи валізи у піднесеному настрої напередодні відпочинку, більшість людей приділяє увагу документам, одягу та взуттю, косметичним засобам. Аптечку зі звичними ліками зазвичай беруть про всяк випадок.

Достатня кількість людей усвідомлює, що активний відпочинок може завдати шкоди здоров’ю. Зовсім інший клімат може несподівано спричинити проблеми із самопочуттям. Крім того, рідні медикаменти іноді безсилі проти вірусів та бактерій, що поширені в деяких закордонних країнах..

Раптове погіршення стану здоров’я та як врятувати відпустку?

Невелика застуда або подряпина не принесуть багато клопоту. А от серйозніші проблеми спричиняють паніку. Що робити та куди звертатися – перші питання, що постають перед туристом за кордоном. Лікуватися самостійно або шукати лікаря – у деяких випадках таке вагання веде до погіршення стану.

Оскільки неможливо передбачити всі ситуації самостійно, є сенс довірити піклування професіоналам від «медицини подорожей». Власникам «медичного поліса мандрівників» достатньо звернутися в асистанс компанію по допомогу та пораду. Усі клопоти по організації лікування вони беруть на себе. Причому поліс можна придбати від 40-50 гривень.

Найшвидший спосіб стати власником надійного поліса – придбати його на Hotline.finance. Цей сервіс дозволяє швидко ознайомитися з пропозиціями страхових компаній, обрати оптимальний варіант за співвідношенням ціна/пакет послуг, швидко сплатили карткою. Електронний поліс миттєво надійде до електронної пошти.

Хвороба за кордоном та розв’язання проблем крок за кроком

Власникам медичного поліса слід мати при собі номер страховки та телефон служби асистанс, що зазначається в полісі. Радимо додати цей номер телефону до своїх контактів. Деякі компанії надають кілька варіантів, враховуючи країну перебування.

Алгоритм дій у разі погіршення самопочуття наведено у таблиці нижче.

У мандрівника є дійсний полісПоліс відсутній або недійсний
Чи є можливість зв’язатися з асистанс компанією у будь-який спосіб?
ТАКНІ
Дзвінок до асистанс компанії. Треба повідомити номер полісу, строк дії, назвати прізвище та ім’я застрахованої особи та її рік народження, коротко описати, що сталося. Не буде зайвим залишити інформацію про готель або місце, де трапилась подія.

На цьому етапі виявиться, чи є випадок страховим.

 

Самостійно організувати лікування, збираючи рахунки, чеки, медичні документи, та інші папери, що підтверджують витрати. Цей пакет документів разом з обґрунтованим поясненням неможливості своєчасного звернення до асистанс надається у страхову компанію в Україні. Приймається рішення про відшкодування витрат або відмову.Виклик швидкої допомоги у разі екстреного випадку чи пошук найближчого госпіталю, що приймає іноземців, чи приватного лікаря.Оплата транспорту до медичного закладу, послуг лікаря, обстежень та ліків здійснюється власним коштом.
Випадок є страховою подієюВипадок не є страховою подією
Отримати від менеджерів інформацію щодо лікаря або медичного закладу, транспортування, обстеження, надання ліків та інше.Звертатися до медиків самостійно, але збирати всі фінансові документи, якщо відмова здається безпідставною та застрахований має намір її оскаржити вдома.

Туристам, що самостійно опікуються здоров’ям, будуть у нагоді швидкі номери:

112 – короткий єдиний номер служби порятунку у Європі.

911 – виклик служби порятунку у США.

1669 – екстрена медична допомога в Таїланді.

120 – швидка в Китаї.

Номери служб порятунку в інших країнах розшукуються заздалегідь за допомогою інтернету. У надзвичайних випадках українці мають змогу звернутися до посольства. Його координати автоматично надсилаються при реєстрації мобільного телефону у роумінгу.

Інформація щодо медичних закладів надається у готелі.

Самостійне лікування vs лікування через страхову компанію. Що вигідніше фінансово?

У будь-якому випадку, що покриває поліс, його власник лікується коштом страхової компанії. Наявність не нульової франшизи змусить його сплатити цю суму у разі звернення до лікарів.

Українці звертаються за кордоном до медиків у таких випадках:

  • Травми кінцівок.
    Візит до профільного спеціаліста в Євросоюзі в середньому коштує 250-350 євро;
  • Простудні захворювання.
    Огляд терапевта чи педіатра, аналізи та ліки обійдуться приблизно у 500 євро;
  • Проблеми із травленням.
    Прийом лікаря – 200-600 євро, обстеження – від 200 євро, ліки – за призначенням.

Середня вартість туристичної страховки на рік становить до 1 000 гривень з нульовою франшизою та покриттям 30 000 євро. При цьому кількість звернень у подорожах не обмежена. Єдиний самостійний візит у разі застуди коштує більше, ніж річне страхування.

Що вигідніше: самостійне лікування чи через страхову компанію? Відповідь очевидна. Страховий поліс захищає від зайвих турбот та витрат. Тому не варто намагатися зекономити на здоров’ї, сподіваючися, що “пронесе”.

Туристична страховка – must have. Добре її мати, проте краще нею не скористатися.


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: