2 дні в Мілані

Бізнес-столиця Італія,Столиця Мод – так говорять про Мілан. Друге по величині місто в Італії,найбільше місто Північної Італії та адміністративний центр Ломбардії. Нечасто Ви побачите Мілан в комплексних туристичних турах,переважно туристичні оператори обмежуються в Італії Римом,Флоренцією та Пізою. Правильно чи ні? Питання спірне.

Забігаючи наперед,напишу – якщо Ви хочете побачити Мілан,то для самого Мілану Вам буде достатньо одного дня і бажано скомбінувати його з іншими туристичними пунктами, подорож типу Місце Проживання-Мілан-Місце Проживання не принесе Вам надвражаючих емоцій.

У нас Мілан був останнім пунктом після Парижу,Женеви та Шамоні і останні три дні нашої подорожі ми провели в Мілані.

Якщо ви збираєтесь відвідати Мілан,то достатньо керуватись порадами турпорталів,у них вказані основні об’єкти міста – Ла Скала (ми не були там всередині,кажуть там вся красота,но ззовні зовсім не вразив),Галерея Брера,Сфорцеско, Санта-Марія-делле-Грація – на все це Вам вистарчить пару годин. Але основна архітектурна пам’ятка Мілана – Дуомо,просто вражаємо і помножуємо усі отримані емоції в Мілані в декілька раз!

Це одна з п’яти найбільших церков світу,побудований в готичному стилі і розташований в самому центрі міста . Тільки одних статуй у соборі налічується 3400! Довжина храму – 158  метрів,висота шпилю – 106 метрів та вміщає близько 40 000 відвідувачів! Сама атмосфера в храмі вражаючи,коли ти зайшов туди,ти не хочеш його покидати,тобі там напрочуд спокійно та затишно і щось тримає тебе там. Така ж сама атмосфера і біля самого собору. Ви можете собі спокійно сісти біля нього та перекусити смачним італійським морозивом,який продається на кожному кроці на Соборній Площі.

Виконавши у перший день культпрограму у вільний час ми вирішили відвідати…

… італійський ринок! Було дуже цікаво подивитись на ринок на Європі. Ринок нас розчарував – ціни вищі,чим у маркетах,ніякої особливої атмосфери там не було,так би мовити – площадка для продажу продуктів без ніяких особливостей. Трохи розчаровані, ми пішли шукати заклад,де можна було б скуштувати смачнючу італійську пасту та піцу. Легенди говорять,що коли ти в Італії,то оминай усі туристичні заклади – найсмачніша піца в не туристичних районах в маленьких закладах. Не можемо спростувати цю легенду,так як не куштували піцу в закладах,розрахованих на туристів,але скуштували піцу,пасту, ньоккі (італійські галушки) і тірамісу в одному маленькому,проте затишному закладі ми були вражені наскільки це було смачно! Також отримали маленький подарунок від закладу у вигляді великого шоколадного печива – було також дуже смачно 🙂

Не забули і скуштувати справжнє італійське прошутто,чабату,моцареллу та італійське вино – все в десятки раз смачніше та не дорожче чим в Україні! Особливо це стосується прошутто,хоча ціни однакові,але смаки не до порівняння.

Після важкого дня ми прибули до нашого кауча,який теж вгостив нас вином,приготували фантастичну фреш-пасту з томатним соусом та кукурудзою,після чого нас чекав сон.

Другий день ми вирішили присвятити озеру Комо – третє по величині озеро в Італії,одне з найглибших у Європі. На берегах Комо знаходиться вілла Клуні,тут же і знімались епізоди з фільму “12 друзів Оушена”. Враховуючи те,що вибрали ми це озеро внаслідок десятків позитивних відгуків та  оглядів і очікували від нього чогось надзвичайно особливого,ми були трішки розчаровані – озеро,звісно,красиве,але очікувалось більшого.

Сильно розчарував нас пейзаж з фунікулеру,який був явно не таким,про який ми думали:

Але сама атмосфера тієї місцевості дуже сподобалась – незважаючи на велику кількість туристів,все було дуже спокійно та затишно. Ти можеш закупитись італійським морозивом,моцареллою,прошутто і помідорами чері,взяти з собою покривало та постелити  йогов декількох метрів від вілли,у якій колись жили поважні, та просто відпочивати у цій місцевості. Вертаючись назад,ми вирішили провірити міф про те,чи можна їхати без квитків по італійських залізницях. Як виявилось – це цілком реально J

Повертаючись до нашого кауча ,ви вирішили не втратити шанс і ще раз скуштувати піцу в найближчому закладі харчування. На наш подив,ми були далеко не перші і не другі українці,які відвідали цей заклад. Піца була просто неперевершена,лише в Італії Ви можете скуштувати справжню Quattro Formaggi. “Вдома” нас чекав наш кауч,разом приготовивши рис з України та заправивши його тунцем,Серджіо розказував нам історії зі своїх подорожей,починаючи від історій в Беніні та закінчуючи історією,цитую, ”про тупих американців,які носять морозиво у кишенях ”.

Сумно було  прощатись з нашим новим італійським другом та Італією – дуже сильно прийшлась по душі нам ця країна – симпатичні та привітні люди,шикарна кухня – що ще потрібно для щастя? У таких моментах відпадає потреба у якихось суперкрутих пам’ятках історії.


Слідкуйте за нами в соціальних мережах та першими дізнавайтесь усі новини:
Корисні посилання: